Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #remontujzwykopem #budujzwykopem cześć! Mirki, niedługo zaczynam wykańczać mieszkanie (~60m, 3 pokoje). Chciałbym od razu załatwić temat klimy w lato. Mam spory balkon, niestety nie mogę wieszać niczego na fasadzie budynku (przynajmniej przez jakiś rok zanim powstanie własna wspólnota). Proszę o jakieś rady co kupić aby udało się w upalne lato schłodzić mieszkanie. Wolałbym nie stawiać wielkiego kloca z ogromną rurą na środku salonu. Czy są jakieś alternatywy? Budżetu nie określam - im mniej tym lepiej i aby wypośrodkować gdzieś punkt cena/jakość.
  • 9
@kubex_to_ja: no właśnie między innymi po to jest ten post. Nie znam się aż tak ale czy to nie jest problem, że Jednostka zewnętrzna będzie sporo niżej niż wewnętrzna? PS. Podziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@silentoo: nie ma najmniejszego problemu, tylko wiecej rurek trzeba, ale zazwyczaj 3m jest w podstawowej cenie montażu. Przemyśl od razu odprowadzenie skroplin. Ja nie miałem takiej możliwości żeby podpiąć się pod kanalizację, więc mam wiaderko na balkonie. A co do montażu jednostki zewnętrznej to właśnie u mnie stoi na balkonie. Nie bawiłem się też w przytwierdzanie do podłoża. Sam w sobie agregat jest na tyle ciężki, że nie powinien sie przemieszczać.
@silentoo: Montaż agregatu na posadzce rozwiązuje problem w połowie, bo na zrobienie otworu w elewacji z balkonu do wnętrza lokalu potrzebujesz zgodę zarządcy nieruchomości czy tam po prostu twojej wspólnoty. Nie wiem co w przypadku gdy zrobisz to bez zgłoszenia, kara, demontaż, więzienie może hehe