Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Chciałbym przedstawić swój pierwszy film z lektorem. Mocno amatorski bo jak sie okazalo wypada sobie napisac chociaz krotki konspekt/scenariusz i zainwestować w najprostszy mozliwy mikrofon.

Większość moich formikariow jest zbyt duza i nieporeczna aby po prostu przeniesc je sobie i nagrac film. Solenopsis invicta na tą chwilę są jeszcze bez gniazda i z małą areną więc byly oczywistym wyborem;)

Takich aren zrobilem sporo, chyba kilkanascie i jeszcze kilka mam do sklejenia. W moim odczuciu ich wymiary powoduja ze sa niezwykle poreczne;) 20x30x6cm
Dlaczego taka niska? Czesto takie areny trzyma sie na półkach ktore ograniczaja właśnie mozliwa wysokosc takiej areny, a należy jeszcze uwzglednic swobodna manipulację penseta, igla itd.

W tej chwili powoli juz odchodzę o takich aren na rzecz wiekszych - 30x60x15. W moim przypadku, majac arenę o wysokości 15cm ciagle jeszcze jestem w stanie swobodnie przeprowadzac swoje manipulacje;)

Wentylacja to wazna sprawa, myślę że to kwestia podstawowa dla kazdego zwierzęcia, wiec zdecydowalem ze bedzie w każdej scianie:)

Otwory byly natomiast zaprojektowane tak zeby moc polaczyc jedna arena z druga, wiec byly na tej samej wysokosci i zawsze na środku kazdej sciany:)

Swój projekt oceniam na 4/5 xD uważam ze jest do pewnego momentu wystarczająca, troche nalezaloby ja zmienić ale nigdy jakos specjalnie na nie nie narzekalem:)

No a probowki dlatego ze zamowilem dopiero gniazdo. Carebara diversa dostana większe, a Solenopsis dostana gniazdo Carebara:)

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
  • 2
  • Odpowiedz