Wpis z mikrobloga

ludzie są pięknie szurnięci i nie dziwi mnie że czeka nas taki los dymania w tyłek, po zaczęło, pis rozszerzył i znowu po wróci xD


@Szokatnica: to co robimy? Zostawiamy PiS u władzy, czy głosujemy na jeszcze inną alternatywę? (Co się oczywiście przekłada na wygraną PiSu).

Są trzy (realne) opcje:

1. Głosowanie na PO, wygrywa PO
2. Głosowanie na PiS, wygrywa PiS
3. Głosowanie na inne partie, wygrywa PiS
  • Odpowiedz
to co robimy? Zostawiamy PiS u władzy, czy głosujemy na jeszcze inną alternatywę? (Co się oczywiście przekłada na wygraną PiSu).

Są trzy (realne) opcje:


1. Głosowanie na PO, wygrywa PO

2. Głosowanie na PiS, wygrywa PiS

3. Głosowanie na inne partie, wygrywa PiS


@tempoconto:

I widzisz kolego, tu jest problem. Ludzie wolą głosować często na mniejsze zło niż to czego realnie oczekują, bo 'mniejsze zło' daje jakąś tam 'stabilizacje' na zasadzie
  • Odpowiedz
@Szokatnica: Rozumiem, ale teraz już nie ma na to rady. Naprawdę nie ma. Albo wszyscy, którzy mają dość PiSu pójdą w objęcia Tuska, albo dalej będzie rządził PiS, bo ma za mocne poparcie w stosunku do innych partii. Jak ludzie (którzy chcą normalności, nie PiSu) zaczną głosować zgodnie z własnymi przekonaniami, poglądami itd., to głosy rozłożą się po partiach, a twardy elektorat PiSu wygra im kolejne lata rządów.

Tak jak mowilem
  • Odpowiedz
Tak jak mowilem – technicznie rzecz biorąc, jak nie jesteś za PO, to jesteś za PiSem. Nie dlatego, że jesteś pisowcem, bo możesz być nawet lewakiem i za razemkami, a dlatego, że każdy głos nieoddany na platformę, to praktycznie głos nieważny. Kurde, #!$%@? to brzmi, ale takie są realia w tym kraju.


@tempoconto: Ja na to tak nie patrze. Ja głosuję na to co uznaję za słuszne. I to radzę wszystkim
  • Odpowiedz
To zmarnujesz głos, albo wręcz oddasz na PiS. Nie zrozum mnie zle, ja naprawdę szanuję, że ktoś jest wierny swoim przekonaniom, ale ostatnie dekady udowodniły, że w tym kraju to nie działa i Polacy (w znacznej większości) nie są gotowi przyjąć do wiadomości, że istnieja więcej niż dwie partie. Fajnie, gdyby więcej ludzi miało takie podejście jak Ty, ale tak nie jest i nie będzie (a już na pewno nie, jak PiS
  • Odpowiedz