Wpis z mikrobloga

1213 + 1 = 1214

Tytuł: Dobry omen
Autor: Neil Gaiman, Terry Pratchett
Gatunek: fantastyka
ISBN: 9788381690867
Ocena: ★★★★★★★★

Cóż to za niesamowita i pokręcona książka. Jestem ogromną fanką brytyjskiego humoru, którego tutaj mamy mnóstwo. Książka sama w sobie jest dość dziwna i nie przypominam sobie, abym czytała kiedykolwiek coś podobnego. Nie oznacza to nic złego, przynajmniej według mnie bo dawno nie czytałam równie wciągającej i zabawnej książki. Satyryczne i niecodzienne spojrzenie na biblijną historię stworzenia świata oraz na jego koniec. To jednak nie wszystko. Autorzy również świetnie wykreowali postacie Crowleya i Azirafalela w których osobiście się zakochałam.

Dodam, że na podstawie tej książki powstał genialny serial Dobre Omeny z Davidem Tennantem i Michaelem Sheenem w roli głównej. Duet książka i serial to po prostu wybuchowa mieszanka, której nie sposób się oprzeć.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz Owieczka997 - 1213 + 1 = 1214

Tytuł: Dobry omen
Autor: Neil Gaiman, Terry Pratchett
...
źródło: comment_1625424226yVYFpZFPEXTucJpU8887k5.jpg
  • 13
@Oskins: To była moja druga książka od niego. Mitologię już czytałam, a Amerykańscy Bogowie czekają w kolejce. Styl tego autora i jego pomysłowość są niesamowite.

Czytałam też połowę książki od Pratchetta i po tej książce na pewno przeczytam inne jego autorstwa bo widzę, że ten autor pisze szalone rzeczy, które mogą mi się spodobać.