Wpis z mikrobloga

@milymirek: wiesz co, nawet u Zielonych są afery (wiem bo jestem na ich forum XDDD). To nie jest problem partii tylko ludzi, którzy tymi partiami rządzą i na co pozwalają. Lubię porównywać tę sytuację do polskich i zagranicznych korporacji z branży IT (i nie tylko) - obie strony różnią się od siebie znacząca, zazwyczaj z przewagą tych z zagranicznym kierownictwem, ale przecież w obu firmach pracują ci sami Polacy.
  • Odpowiedz
Wolałbym mieć sytuację gdzie 5-6 partii ma po 10-15% poparcia, co wymusza koalicję, elastyczne kompromisy itp niż 2 molochy po 30-40%, reszta nieco ponad progiem.


@wszystkie_loginy_zajete: @milymirek: Taka sytuacja nie prowadzi do kompromisów, koalicji, tylko do paraliżu rządu i rozpisania nowych wyborów bo nikt się nie potrafi dogadać z uwagi na prowadzoną przez siebie politykę xD
Macie jakieś przykłady gdzie rząd składa się z min. 5 różnych partii?
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: Mi bardziej chodziło o możliwość przebicia się mojej opcji politycznej. :)
Jestem świadomy, że mogłoby to spowodować problemy, ale to prędzej jak wiele maluteńkich partii a nie kilka po 10-15%
To, że zostaliby zmuszeni do rozmawiania ze sobą i to nie o stołkach, tylko o programie, byłoby korzystne, bo by odkryli, że faktycznie druga strona może ma jakieś sensowne rozwiązania, tylko nigdy nie było powodu, żeby się faktycznie głębiej
  • Odpowiedz
W UK od 1918 rządzą Laburzyści, albo Konserwatyści.

W Niemczech od 1949 rządzą SPD albo CDU/CSU.

W Danii Socialdemokraci nie przegrali chyba żadnych wyborow od lat 20 ubieglego wieku. To samo z Liberałami w Kanadzie. Ale największym problemem polaków jest to, że dwie partie rządzą ŁĄCZNIE 16 lat XDD


@kezioezio: co to w ogóle za argument. Jak ktoś to robi dobrze to niech rządzi już zawsze. U nas glowny problem
  • Odpowiedz
@milymirek: jak się pojawiła szansa by Hołownia wygrał to wszyscy zaczynali masowo go ośmieszać. A skoro nie chcecie by miał szansę gdzie ma największe poparcie to będziecie mieć stare ale dobre po lub PiS
  • Odpowiedz
@milymirek: był taki rząd, nazywała się Platforma Obywatelska.
Pomimo swoich nieudolności i grzechów, to była najbardziej prospołeczna partia w historii Polski.
To Donald Tusk namawiał ludzi, wzorem bogatych Niemiec do małej przedsiębiorczości.
To Donald Tusk wyprowadził Polskę na zielone drogi, pokazując że opłaca się pracować na własny rachunek.
Tyle tylko, że Polaki nie zasługują na kogoś takiego.
Polacy nienawidzą bogacenia się, ktokolwiek kto się czegoś dorobi w tym chlewie to albo musi uciekać do normalnego kraju, albo
  • Odpowiedz