Wpis z mikrobloga

@Bosayerba: Ale w sensie, że będę ich oślepiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) To i tak znajdą sposób, żeby coś o-----ć
@kbm_: Mistrzu to powiedz co mam zrobić, żeby mu miejsca brakło? Mam wyjechać pięćdziesięciotonową koparką na drogę? Przecież jakbym jechał to ten dzban i tak by mnie wyprzedził.
A płakać to będzie to zwierze z puszki, jak mu przyjdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Carlit0: ale wiesz że możliwie blisko to nie znaczy po samym krawężniku tylko bezpiecznie, trzeba sobie zostawić trochę miejsca na wypadek gdy wyprzedza cię pajac nie zachowując żadnego odstępu
  • Odpowiedz
No właśnie to jest świetny paradoks, jak będę jechać bardziej środkiem, to się zesrają że nie jadę przy prawej stronie, czyli w ich mniemaniu przy samym krawężniku.


@guru8, @kbm_, @westu, @m3r1n0w4g6m, @UszneStopery: : ale znacie ten przepis?

24. 6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: A znasz ten przepis?

Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: I uważasz, że na powyższym filmiku zostały zachowane poprawne odległości? Ty na serio uważasz, że rowerzyście wystarczy jechać 10 centymetrów od krawężnika? (ʘʘ) Przecież na filmie mam większą odległość i nie mam gdzie s--------ć przed debilem xD
  • Odpowiedz
Ty na serio uważasz, że rowerzyście wystarczy jechać 10 centymetrów od krawężnika?


@guru8: jak jedziesz 40 cm od krawężnika, to wynik równania jest dalej taki sam :-) A masz obowiązek, przypomnę, "zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania." Nie musisz jechać tak cały czas, tylko wtedy, jak ktoś chce cię wyprzedzić. W dodatku możesz się zatrzymać, żeby inni uczestnicy ruchu mogli cię bezpiecznie wyprzedzić/ominąć. Chyba nie jesteś
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: A ty jak jedziesz samochodem to nie masz prawa najechać na linię ciągła podczas wyprzedzania rowerzysty. Jak jezdnia nie jest odpowiednio szeroka to masz za nim jechać tyle czasu, aż pojawi się linia przerywana. Nieważne, czy to 500 metrów, czy 5 kilometrów.
  • Odpowiedz
A ty jak jedziesz samochodem to nie masz prawa najechać na linię ciągła podczas wyprzedzania rowerzysty. Jak jezdnia nie jest odpowiednio szeroka to masz za nim jechać tyle czasu, aż pojawi się linia przerywana. Nieważne, czy to 500 metrów, czy 5 kilometrów.


@Noxgate: zgadza się. Jednak jeśli rowerzysta nie zjedzie jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania, to on popełnia wykroczenie.

Osoba, która utrudnia bądź tamuje ruch na drodze, bez względu na to czy kieruje pojazdem czy jest pieszym, popełnia wykroczenie. Wysokość mandatu zależy od rodzaju niezgodnego z przepisami zachowania, i waha się od 50 do 500
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nieszkodnik: bredzisz. Nie ma czegoś takiego "jak najbardziej na prawo", jest możliwie blisko. Nie jeden wyrok sądu mówi, że możliwie blisko może to być 1,5 m od krawędzi. Poszukaj se

Btw. I zagladnij do słownika szukając sowo kluczowe "tama", rozjaśni Ci się
  • Odpowiedz
bredzisz. Nie ma czegoś takiego "jak najbardziej na prawo", jest możliwie blisko.


@m3r1n0w4g6m: poważnie? Nie potrafisz czytać przepisów ze zrozumieniem? Przecież je już kilka razy cytowałem... Ale zrobię to dla ciebie raz jeszcze :-)

Art. 24. 6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Nie chciało mi się Ci odpisywać, bo żyjesz w jakiejś bańce, ale się poświęcę. Rowerzysta jadąc drogą musi sobie zostawić trochę miejsca do manewrów. W praktyce to się ogranicza zazwyczaj do blokowania zjebów, którzy za nic mają przejścia dla pieszych, zwężenia, wysepki, podwójne ciągłe, czy inne miejsca w których nie da się wyprzedzić, również po to żeby mieć gdzie uciec. ALE: istnieją również takie utrudnienia jak dziury, śmieci na
  • Odpowiedz
Rowerzysta jadąc drogą musi sobie zostawić trochę miejsca do manewrów.


@guru8: masz absolutną rację.

W praktyce to się ogranicza zazwyczaj do blokowania zjebów, którzy za nic mają przejścia dla pieszych, zwężenia, wysepki, podwójne ciągłe, czy inne miejsca w których nie da się wyprzedzić, również po to żeby mieć gdzie
  • Odpowiedz