Wpis z mikrobloga

Cześć, prowadzę podcast o sztosach czyli Sztoscast, a że sztosem można nazwać wszystko co jest ciekawe i interesujące to tematów do rozmowy nigdy mi się nie zabraknie, od rozmów o dziełach w Luwrze po właśnie rozmowy o kosmosie.

W szóstym odcinku rozmawiałem z Radkiem Grabarkiem, który jest twórcą podcastu oraz kanału We Need More Space, w którym omawia różne sprawy związane z kosmosem i astronautyką.
Podczas tej rozmowy poruszyliśmy tematy jak:
Astroturystyka - czy prywatne firmy pozwolą kiedyś przeciętnym ludziom zaznać uczucia nieważkości na orbcie?
Elon Musk i jego cel Mars - czyli jak Musk zamierza podbić czerwoną planetę
Kosmiczna Polska - O tym jak Polacy dokładają swoją cegiełkę do podboju kosmosu
Śmieci na naszej orbicie - Porozmawialiśmy o śmieciach na orbicie i czym jest Punkt Nemo do deorbitacji kosmicznych nieużytków?
Oraz poruszyliśmy wiele innych ciekawych tematów związanych z kosmosem, dlatego zapraszam do odsłuchu całej rozmowy.

Odcinek dla tych którzy interesują się kosmosem, astronomią i astronautyką, ale też i dla tych którzy mają to w sumie gdzieś, ale lubią się dowiadywać fajnych ciekawostek. Więc polecam każdemu do przesłuchania czy to do śniadania, obiadu czy kolacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można go posłuchać na Spotify, iTunes czy w przeglądarce oraz na każdej platformie z podcastami wyszukując Sztoscast.

Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze ulubione misje kosmiczne lub fakty związane z astronomią i czy znacie jakieś inne fajne sztosy które warto obczaić. ( )

#kosmos #podcast #sztos #sztoscast #astronomia #mars #spacex #astronautyka
Sztoscast- - Cześć, prowadzę podcast o sztosach czyli Sztoscast, a że sztosem można n...

źródło: comment_1625365566J9ECL6brLjyT3U0gmUWYhs.jpg

Pobierz
  • 5
W szóstym odcinku rozmawiałem z Radkiem Grabarkiem


@Sztoscast-: Poznałem osobiście, chętnie przesłucham rozmowy – jeśli poprowadziłeś dobrze, dam sub ( )
PS. Jak chcesz być bardziej merytoryczny w rozmowach z dziedziny podboju kosmosu, zwłaszcza w kontekście działań Muska, przeczytaj moje artykuły na Substack – link znajdziesz na belce tagu #texasbocachica

EDIT
Tak patrzę na te odcinki i Zmysłowskiego też poznałem osobiście, gość ma silną tendencję do
@texas-holdem: Jeśli mam być szczery to nie weryfikowałem każdego jego słowa w rozmowie ze Zmysłowskim, ale też wydawał się być całkiem spoko gościem gdy gadaliśmy. ¯\_(ツ)_/¯ i dzięki za wysłuchanie!