Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, robie sobie ścieżke przy ścianie domu i się okazało, że 90% ocieplonej styropianem ściany, od dołu ma ubytki w izolacji tynkarskiej stryopianu od gruntu. Nie wiem z jakiej przyczyny, nie było mnie jak robili ocieplenie. W dodatku mi sie wpierdzielił na 2/3 długości ściany korzeń świerka somsiada (już usunięty). Wszystko widać na filmie. Co z tym fantem zrobić? Wystarczy oczyścić i jakąś zaprawą załatać? Tam została rzucona kwaśna ziemia za doradzeniem sąsiada pod fundament, może ona zeżarła ten tynk.
https://streamable.com/k2cb7e

#budownictwo #januszebudownictwa
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Morthgar: jeżeli styropian nie był zaciągnięty klejem to po prostu się utlenił na domach na których jest sam styropian widać bardzo często jaki jest żółty to początek tego procesu. Ziemia pod fundamentem osiadła Ci bo była #!$%@? zagęszczona. Teraz to polecam znaleźć firmę który natryskuje pianki PUR/PIR albo znaleźć kogoś kto wypełni Ci to twardym styrodurem. Nie zauważyłeś, że w domu w tym miejscu z filmiku od jakiegoś czasu jest zimno?
@Marcineusz: a dlaczego te 10% jest zabezpieczone zaprawą tak, ze nie widać styropianu? Ława fundamentowa nie jest ocieplona pionowo. A, i ja odkopałem te część po prostu. Ona cała była przykryta glebą od tego "daszku" schodzącego z tynku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morthgar: im więcej razy oglądam ten filmik tym bardziej przekonuje się do tego, że tego styropianu nigdy tam nie było, widać jakieś pojedyncze łaty ale aż tyle styropaniu nie mogłoby się utlenić bez uczestnictwa słońca. Kiedy miałeś robioną elewacje
@Marcineusz: https://photos.app.goo.gl/FVaFoL2jxdns9Kwg6

Te dziury w tej zaprawie są w różnym stopniu. Ja pamiętam, że przy tej ścianie wyżej była gleba i im sie nie chciało odkopywać, więc pewnie dlatego taką fuszere odwalili. Na fotkach widać styropian i łaty kleju do elewacji pierwotnej. Około 7 lat temu był dom ocieplany.
A co do utleniania, nie ma UV to raczej żadne utlenianie nie zaszło.
@2xpapanalepiku: a po co styropian do fundamentu? To jest ława fund., jest izolacja pozioma, ale przeciw wilgoci.
Ja tam (na ścieżke chce rzucic piasek, zagęścić, na to piasek z cementem, kamienie i pomiędzy nimi piasek z cementem i spajanie wodą.