Wpis z mikrobloga

Jak negocjować stawki w IT? Założymy, że aplikuje do jakiejś firmy i najczęściej firma pyta jakie są moje wymagania płacowe. No to mówię no to 15k, a oni: niestety tyle nie możemy dać ale damy 10k. Wiadomo firma chce zatrudnić i zapłacić jak najmniej, więc często jest pole to negocjacji, bo wiadomo znajdą się tacy co wezmą 10k i zaczną prace nawet dzisiaj. Jak usłyszycie ofertę niższa od waszych wymagań to mówicie ok to do widzenia czy targujecie się: a może 13k da radę albo coś w tym stylu?

#programista15k #pracait #pracbaza
  • 9
@JI_Gorki: > Wiadomo firma chce zatrudnić i zapłacić jak najmniej
Zależy jaka firma, w korporacjach nie wydają swoich pieniędzy, więc nie mają parcia na zatrudnianie jak najtaniej, przynajmniej z mojego doświadczenia.
Ja wychodzę z założenia, że najlepiej jest po prostu wołać tyle ile, realnie, chce się zarabiać, wówczas ewentualne negocjowanie nawet nie ma sensu.

A jak ktoś woła 15k a potem pyta czy 13k dałoby radę to widać, że mocno przestrzela.


@Jarmula: krążyła legenda o pewnej dużej firmie w IT że rekruterki dostają dużą premię jeśli uda im się uciąć przez telefon wynegocjowaną stawkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)