Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 57
402 129 + 138 = 402 267

Motyw przewodni wycieczki rzeka Wkra i okolice. Bardzo fajne tereny na #gravel eksplorację, no może poza kilkoma szutrowymi odcinkami z dużą "tarką" na nawierzchni.

Start z Modlina, na początek podjechałem od boku pod lotnisko idealnie przy pasie startowym, no ale kiepsko trafiłem, bo akurat nic nie startowało/lądowało.

Atrakcje Wkry zacząłem od miejscówki pod mostem na DW571, następnie Cieksyn i okolice. Bardzo fajna wioska z jakimiś dziwnymi rzeźbami, kolorowym mostkiem z fotki, czy rdzawym mostem kolejowym. Pod ten most podjechałem wzdłuż rzeki, co okazało się dosyć wymagającą przeprawą. Ścieżka przez łąki z każdym metrem robiła się coraz bardziej gęsta, aż w końcu trafiłem w środek metrowych pokrzyw... A że nie lubię się wracać, do tego mostu już daleko nie było, z tyłu też pokrzywy, więc trzeba było zamknąć oczy, wyłączyć bodźce bólowe i jakoś przebić się dalej ¯\_(ツ)_/¯

Dalej m.in. ładny, drewniany kościółek w Królewie, czy młyn wodny w Jońcu (to w sumie był główny punkt na trasie, kiedyś eksplorowałem już ten młyn, ale dosyć zarośnięty z kiepskim dostępem i dużo tam przy nim nie było widać. Stworzyłem więc tę trasę właśnie z głównym celem na dotarcie na drugi brzeg na przeciwko młyna. Bardzo fajnie się prezentuje, zwłaszcza że tak prowizorycznie podparty wygląda jakby miał się zaraz zawalić).

#kwadraty
Max square: 44x44
Max cluster: 3539 (+13)
Total tiles: 8629 (+21)
65.58 new kilometers

#rowerowyrownik #gravel #100km #wkra

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_1625225552CSocGZwEDQBEEomDdAJaP7.jpg
  • 22
@SnikerS89: Mordo jestem z Nowego Dworu i lubię taki offroad :)
Jak masz ochotę pojeździć gdzieś razem to daj znać
Kiedyś bardzo dużo jeździłem, ale raczej kierunek Lasy Hotomowskie, Jabłonna, Puszcza kampinoska itd.
Chętnie bym z tobą pojeździł :)
@Mr_Trabalski: Ergon SMC Core Men. Ten system amortyzujący jest na prawdę bardzo fajny, szczególnie właśnie w gravelu na dziurach. Tu czuć wielką różnicę (w porównaniu do tych twardszych, np. Selle Italia siodło Novus Boost Gravel, które testowałem kilka miesięcy temu) Do pełni szczęścia brakuje coś lepiej dopasowane na pachwiny, czy większą dziurę na środku, bo tu na dłuższych trasach zaczynam już czuć zmęczenie, no ale jakie bym siodełko nie testował to
@kartofel322: Mam jeszcze kilka tras stworzonych zaczynających się z Modlina, jakaś w Lasy Chotomowskie też się znajdzie, w Kampinosie byłem kilka dni temu ;) Więc te tereny dosyć często zaglądam. Jak masz czas w tygodniu, kiedy najczęściej jeżdżę, to można się zgadać. W weekendy kiedy "normalni ludzie jeżdżą", to z dużym wyprzedzeniem coś bym musiał zaplanować :)
@pstrokatasroka: Centrumrowerowe.pl

Ja w organizacji i jakichś długofalowych planach jestem kiepski, więc chętniej bym dołączył na jakąś wspólną trasę, niż samemu to organizować :P Jak wybieram się na rower to z reguły dosyć "na świeżo" to planuje, choćby ta trasa z wczoraj, nie planowałem nic jechać, rano miałem coś do załatwienia, ale już od 10 byłem wolny, to wsiadłem w pociąg o 11, wcześniej tylko sprawdzając kierunek wiatru i dobierając pod