Wpis z mikrobloga

@Cypselus Bo to jest kara jak źle staniesz wlansie taka że będziesz czekał, aż przyjdą zdjąć blokadę. Jak ktoś stanie jak dupek i dostanie blokadę bardziej go boli stracony czas często niż mandat.

Niestety niektórych tylko coś takiego uczy.

Natomiast zgoda są miejsca gdzie powinni od razu wywozić, a nie dawać blokadę bo sensu nie ma.
  • Odpowiedz
Jeśli dobrze widzę to stanąłeś minimalnie poza wyznaczonym miejscem, powinieneś zaparkować dwoma kołami na chodniku i dwoma na jezdni, wtedy by było dobrze.
  • Odpowiedz
@Adom007: Ja bym się kłócił bo żadnego wykroczenia moim zdaniem nie popełniłeś. Oznaczenie pionowe i poziome miejsca parkingowego jest, wysepka jest dopiero przed Twoim samochodem jak i znak końca strefy parkowania. Miałeś prawo tam zaparkować. U siebie w okolicy mam pełno takich miejsc parkingowych i nikt nigdy blokady nie dostał, a niektóre miejsca parkingowe zaczynają się dosłownie metr od przejścia dla pieszych czy skżyżowania. Niech się policja czy straż miejsca wykłóca z zarządem dróg skoro beznadziejnie oznakowali.

Tu miejsce na jedno auto:
https://www.google.com/maps/@50.0452457,19.950923,3a,75y,143.79h,68.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6J-5yk0pG9MLTSt9J0ejpg!2e0!7i13312!8i6656

Tu miejsca parkingowe zaczynają się zaraz przy przejściu
  • Odpowiedz
Natomiast zgoda są miejsca gdzie powinni od razu wywozić, a nie dawać blokadę bo sensu nie ma.


@Darth_Gohan: czyli wszystkie takie miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chodzi o karę, to chyba dotkliwiej byłoby gnac uberem na drugi koniec miasta, aby odebrać auto, co nie?
  • Odpowiedz
@Cypselus teoretycznie tak, tylko wtedy by trzeba zmienić kompletnie podejście do teog bo w Polsce prawie się nie lawetuje. Do tego nasze piękne zmiany znaków w środku nocy więc już wolę walczyć z założeniem blokady niż szukać auta gdzies w cholere.

Są miejsca, że jak jest blokada założona przez jakiś czas nie będzie z tym problemu.

Masz rację przyznaje, ale na pewno jest dużo łatwiej założyć 5 bloakd niż wywieźć 5
  • Odpowiedz
@Cypselus auto bedzie odholowane jak nie zaplacisz, karteczka za szybką to mandat kredytowany który mozesz zapłacić albo nie, potem egzekucja i to trwa. A tak to kasa wplacona od razu i miasto sie cieszy.


@AleDlaczegoTak: a na kogo wystawiony ten mandat kredytowany? Za wycieraczką jak już to ma wezwanie do stawienia się w SM.
  • Odpowiedz
Nie parkować jak p---a w niedozwolonym miejscu?

@DoktorPlagi: jaki poziom syndromu sztokholmskiego względem tego gówna musisz mieć, aby uważać, że parkując NA WYZNACZONYM PRZEZ ORGANY PAŃSTWA PARKINGU należy się upewniać, że ów parking spełnia wymogi prawne xD

Jesteś jakimś kartonowym urzędasem, iż uważasz, że to wina obywatela, że nie upewnił się, czy państwo prawa działało zgodnie z przepisami, a nie wina państwa prawa, że nie umie dostosować się do własnych przepisów.
Jest wyznaczony parking, to mogę tam parkować i c--j więcej mnie obchodzi. Nawet jeśli będzie to na środku autostrady.
Nie moim zadaniem jest weryfikowanie
  • Odpowiedz