Wpis z mikrobloga

3/10/1992, program Saturday Night Live, występ będącej wtedy u szczytu kariery Sinead O’Connor. Wbrew ustaleniom z producentami programu wykonuje ona inną niż planowana piosenkę - śpiewa a cappella cover utworu "War" Boba Marleya, z tekstem zmieniony tak, by jasnym było, że śpiewa o ofiarach molestowania w kościele. Chwilę później wyjmuje ona zdjęcie Jana Pawła II i rwie je na pół. "Walczcie z prawdziwym wrogiem" - mówi do mikrofonu. Zgromadzona w studia publiczność nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, Sinead kończy w zupełnej ciszy. Wkrótce gest ten budzi powszechne potępienie a jej kariera załamuje się praktycznie z dnia na dzień.

Pobierz T.....s - 3/10/1992, program Saturday Night Live, występ będącej wtedy u szczytu kari...
źródło: comment_16252050061HjN0YqTppFx3OuK8EsVX2.jpg
  • 88
@TheBedThatEats: W ogóle ciekawa postać.

W jednym z wywiadów w 1989 wyraziła swoje poparcie dla Irlandzkiej Armii Republikańskiej, za co została skrytykowana.

W kwietniu 1999 została ordynowana na duchownego Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego

Jest biseksualistką. W 2000, w liście otwartym dla irlandzkiego magazynu „Hot Pres'”, ogłosiła, że pomimo licznych związków z mężczyznami, woli kobiety – określiła się wówczas jako lesbijka. To samo wyznała kilka tygodni później, w telewizyjnym wywiadzie
Pobierz marekrz - @TheBedThatEats: W ogóle ciekawa postać.

 W jednym z wywiadów w 1989 wyra...
źródło: comment_1625214075pLrKpmmDYJKGCVnC6M26gS.jpg
@TheBedThatEats: teraz to już Magda Davit, po przejściu na islam zmieniła imię na Shuhada, nie zrobiła jakiejś spektakularnej kariery, ale prawdę trzeba mówić i czasami występ na scenie gdzie mówisz do ludzi, co cię słuchają to jedyna opcja
@TheBedThatEats: Pamiętam jak info poszło w polskie media wtedy i jaka afera się zrobiła. Pisały też o tym tygodniki katolickie, ale nigdzie nie było wzmianki o tym dla czego to zrobiła, tylko że podarła zdjęcie, na którym był papież. Sam wtedy tego nie rozumiałem i tylko zastanawiałem się co ta piosenkarka (znana wtedy przeze mnie z jednego utworu) miała na myśli i dla czego tak zrobiła.