Wpis z mikrobloga

3/10/1992, program Saturday Night Live, występ będącej wtedy u szczytu kariery Sinead O’Connor. Wbrew ustaleniom z producentami programu wykonuje ona inną niż planowana piosenkę - śpiewa a cappella cover utworu "War" Boba Marleya, z tekstem zmieniony tak, by jasnym było, że śpiewa o ofiarach molestowania w kościele. Chwilę później wyjmuje ona zdjęcie Jana Pawła II i rwie je na pół. "Walczcie z prawdziwym wrogiem" - mówi do mikrofonu. Zgromadzona w studia publiczność nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, Sinead kończy w zupełnej ciszy. Wkrótce gest ten budzi powszechne potępienie a jej kariera załamuje się praktycznie z dnia na dzień.

T.....s - 3/10/1992, program Saturday Night Live, występ będącej wtedy u szczytu kari...

źródło: comment_16252050061HjN0YqTppFx3OuK8EsVX2.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Pochodzę z ultrakatolickiej rodziny. Miałem w domu replikę obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Odmawialiśmy różaniec do tego obrazu(8 osób, pochodzę z wielodzietnej rodziny) i pamietam oburzenie, zachowaniem Sinead. Minęło kilka lat, poszedłem na swoje i zacząłem szperać. Nieścisłości w Biblii, hipokryzja klechow itd. Pierwsze info o mordach na Aborygenach, Indianach, morderstwa w Irlandii i współpraca z komuchami i nazistami. To był szok. Dzisiaj jestem dorosły i kościół uważam jako organizacje przestępcza. To damo
  • Odpowiedz
@TheBedThatEats: Lol. Jej kariera nie załamała się przez ten gest. Akurat odtwórczyni coveru piosenki Prince’a (no tutaj też wykonała jakby inaczej cover) okazała się mierną artystką, ładną dupcią w krótkich włosach, muzycznie - mierna. Zna ktoś jeszcze jej jakieś hity? Jakiś album, cokolwiek poza teledyskiem z twarzą? Zaczął wychodzić jej trudny charakter i megalomania, że nikt z nią współpracować nie chciał, nawet rodzina!
Dziewczyna była skrzywdzona, jej gest był super, ale
  • Odpowiedz
@little_muffin: Wiec to żaden argument, że spotkała się z pedofilią w KK. Jeżeli przyjąć założenie, że każda szkoła katolicka to ostoja pedofila(taki wniosek można przyjąć z waszych komentarzy) to przynajmniej 3/4 społeczeństwa Irlandii by się musiało spotkać z wykorzystywaniem seksualnym przez osoby kościelne. Nie neguję, że KK miał z tym problem i w wielu miejscach na świecie jeszcze ma ale jeżeli dyskusja nie ma być zwykłym populizmem to warto używać rozsądnych
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: nie nie, poczytaj sobie jej biografię, to nie chodzi o normalną szkołę, tylko jakiś taki katolicki ośrodek dla zbuntowanej młodzieży i ona tam akurat nie była ofiarą pedofilii tylko znęcania się fizycznego i psychicznego, no i dużo tam widziała jak księża/zakonnice się zachowują, miała znajomych i świadomość co się dzieje - stąd ten protest.
  • Odpowiedz