Wpis z mikrobloga

Mam problem z komputerem który nie wiem jak zdiagnozować.
1. Najpierw po nocy (zostawiłem włączony komputer) przywitał mnie ekran o crashu systemu

2. Próbowałem naprawić stary system. Cały czas jakiś problem, losowo się zwieszał z dyskiem na 100%, czasem crashował, po restarcie nie chciał się odpalać. Ogólnie odpi**doliło mu, to skazałem go na reinstall.

3. Przeinstalowany czysty system działał dobrze, restartuje się, działa. Jednak teraz przy przenoszeniu plików kilka razy częściowo się zawieszał, z dyskiem na 100%. Zwieszenie objawiało się tym że transfer plików spadał do kilku B/s, nie mogłem odpalić nowych programów / kart w przeglądarce, spotify sie pauzowało. Mogłem za to przechodzić między otwartymi już okienkami. Zwiecha trwała ok. 10-20 sekund. Po tym pliki dalej normalnie się przenosiły, a zużycie spadło do 50%, pokazując realne zużycie przez przenoszenie plików. Po przeniesieniu plików zużycie jest 0-2%. Podczas gdy nie przenosze plików system działa git.

Obawiam się o mój dysk. Jednak cristaldiskinfo pokazuje że wszystko git, a skan chkdsk na poprzednim i tym windowsie pokazuje brak błędów. Macie pomysł na diagnoze / co sprawdzić? Może to coś innego?

#pcmasterrace #komputery #informatyka #windows #windows10 #
Kalak - Mam problem z komputerem który nie wiem jak zdiagnozować. 
1. Najpierw po no...

źródło: comment_1625161374WGh2HADQ7GMIVDGp5yfIWA.jpg

Pobierz
  • 14
@painstream: 1 pass memtesta przeszedł, 0 błędów. A teraz po minucie od zalogowania sie do windowsa znów crash. Po crashu działa, ale antywirus się nie chcę odpalić.
@Kalak pooglądaj ją i procesor, zobacz czy nie ma zagiętych pinów. Jak nie, to ja bym dał komputer do diagnozy - zapłacisz 50zł, a będziesz wiedział co jest nie tak, twój czas jest więcej warty.
@painstream: Komputer mam złożony już od półtora roku. Problem zaczął się dziś w nocy, a w ostatnie pół roku nie był nigdzie ruszany. Więc wątpię aby cokolwiek mogłoby się stać.

Dalej zastanawiam się czy to nie jest problem softowy, albo dysku. Tylko nie wiem jak to sprawdzić.

I diagnoza - nie wiem gdzie moge oddać. Osobiście wole samemu popatrzeć niż oddać komuś kompa xd
@Kalak zdziwiony jestem ze CHKDSK wychodzi poprawnie, ja zawsze jak ktoś mi oddawał sprzęt z kodem KERNEL DATA INPAGE ERROR na bluescreenie to było po 240 bad sektorów, zerowałem, remapowałem dysk, stawiałem windowsa i wszystko hulało.
@Kalak to tak jakby system trafiał na jakiś trefny sektor i się wywalał, ale to odrzucamy bo bad sektorów nie ma. Wygląda na to że trafia na jakieś możliwości systemu których twój windows nie może wykonać i wtedy wywala niepoprawne wykonanie kodu. Podstawowe rzeczy zrób, sterowniki, aktualizacja systemu. Według mnie coś z systemem, skoro działa po crashu dobrze.
@painstream: Właśnie przenosiłem troche plików, i znowu 3x laga miałem podczas tego. Muzyka stop, transfer plików 0B/s, dysk 100%.

O i piszę właśnie podczas tego laga XD

Problem jakby z dyskiem. Szczególnie że po nocy system się wywalił kompletnie. Nie chciał odpalić i ogólnie się popsuł. Ale nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić z dyskiem.