Wpis z mikrobloga

Hej, zezłomowałem auto na początku czerwca (nieprzerejestrowane na mnie i z innego województwa).
Standardowo powinienem powypełniać kwity w urzędzie, coś zapłacić i oddać blachy.
Złomiarz wydał kwit i powiedział, że nic nie muszę bo Covid...

Ma przyjść pierwsze pismo z wydz, komunikacji (po miesiącu) , potem drugie (po dwóch miesiącach) i finito.
Wszystko dzięki temu, że na zgłoszenie jest 180 dni i oni - zanim minie ten czas już wszystkie procedury
urzędowe przeprowadzą- czyli bieganie za tym i płacenie okazuje się bezsensowne.

Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić ?
Nie co dzień złomuje się auta, a jak zadzwonię do Urzędu to raczej patentów na obejście ich procedur
mi nie podadzą ;)

#motoryzacja #zlomowisko #auto #autohandel
  • 6
  • Odpowiedz
@moserusik: Coś Ci się obiło o uszy z tym terminem 180 dni na wyrejestrowanie z urzędu, takiego terminu nigdy nie było, kiedyś było wyrejestrowanie z urzędu po 30 dniach od powiadomienia urzędu, obecnie wyrejestrowują teoretycznie od razu, podstawa prawna:

3. Organ rejestrujący dokonuje wyrejestrowania pojazdu z urzędu na podstawie informacji otrzymanej od administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów o przekazaniu przez stację demontażu lub punkt zbierania pojazdów danych,
  • Odpowiedz