Wpis z mikrobloga

Wyprowadziłem Airtacta do lasu i na chrono sprawdziłem jak pluje teflonowym zielonym Elko.
Poprzednio było 17,4 J https://imgur.com/a/DJYfcSI a teraz 78,9 J https://imgur.com/a/odUCrt7 czyli okolice .22 short
Trochę szok bo poprzednie wzrosty m/s oscylowały w okolicach 46 - 80% a tu wzrost o 115%. Dwa razy strzeliłem bo huk jak z palnej i nie chciałem robić przypału, strzelałem w ziemię żeby nie było. Postrzelałem też z innych śrutów, ale wyniki na chrono były dość dziwne. Nie było już takiej stabilności w m/s jak dwa dni temu gdy strzelałem w domu, nie wiem o co chodzi, może kwestia światła albo temperatury. Rozstrzelałem dwa stare telefony i sprawdziłem celność @n_____S @m0d3_m4_d0wna na tarczy z około 10 -12 metrów, pozycja siedząca, śrut Mosquito.

#strzelectwo #wiatrowka #wiatrowki
Pobierz JaktologinniepoprawnyWTF - Wyprowadziłem Airtacta do lasu i na chrono sprawdziłem jak...
źródło: comment_162508122031giMuuJuxE1MyqdGpyfrp.jpg
  • 11
@JaktologinniepoprawnyWTF: Ponieważ rozsmarowuje ten plastik w przewodzie lufy i działa on jak smar na śrut ołowiany. Śrut ołowiany powinien mieć w lufie opór, inaczej wylatuje z lufy zanim tłok stworzy odpowiednie ciśnienie.
Kiedyś, jak byłem młody i głupi, kupiłem ten wynalazek plastikowy, strzeliłem kilka razy i jebnąłem w kąt bo to się do niczego nie nadawało. Wziąłem śrut ołowiany i jakie było moje zdziwienie że nie mogę w nic trafić, rozrzut
@JaktologinniepoprawnyWTF strzelając takimi poza syfieniem lufy tłok uderza ze zbyt wielką siłą nie mając odpowiedniego oporu co też powoduje uszkodzenia wiatrówki. Pamiętaj, że powyżej 17J= Fac rejestracja i strzelnica oraz w razie przypału nielegalne posiadanie broni
@damiiiii: Tego się chyba nie da się zarejestrować bo to przeróbka własna a rejestrować można te kupione w sklepie albo przerabiane u rusznikarza, no chyba że jest inaczej i mam złe info. Poza tym ona bez przeróbek miała prawie 18J na teflonowym śrucie więc gdyby przypadkiem policja się nią zainteresowała to też byłby przypał pomimo certyfikatu od producenta. Poza tym co sobie będę głowę zawracał i marnował kilka stów i czas