Wpis z mikrobloga

grając Polską tak naprawdę uczyłem siędopiero mechaniki nowej rozgrywki, więc po jakimś czasie stwierdziłem, że popełniłem za dużo błędów i muszę rozpocząć rozgrywkę od nowa. Padło na Moskali.

Z ciekawszych rzeczy:

- Rurykowicze wcześnie wygaślii, co zaowocowało ciekawą unią personalną z Pomorzem, a na tron mowskiewski zasiadł ród Wittelsbergów

- Nowogród udało się anektować dość wcześnie - co dało możliwość stworzenia Rosji

- skupiłem się troche na kolonizacji syberii, co dało zajebiste efekty w postaci 2 kopalnii złota ( + jedną strategicznie (Samara) wziąłem siłą od Kazania)

- Gdy Polska połączyła się z Litwą, chciała narzucić mi religię - zakończyło się to tak:

http://s1.pokazywarka.pl/i/2316780/728141/1.jpg

Trochę musiałem się nagimnastykować, ponieważ mieli 2 poziomy wyżej militaryzm. A do tego osłabiony Commonwealth zaczął być szarpany przez rewolty, które zakończyły się powstaniem Litwy (!?), którą oczywiście szybko wziąłem pod skrzydła. Później to samo z Ukrainą. Delikatnie mówiąc nie wyszło im to za dobrze :P

A później unia personalna z Pomorzem, któremu na dodatek pomogłem uzyskać ziemię nad morzem czarnym, więc wzbogaciłem matiuszke Rosje o świetne strategiczne punkty do daleszego zalewu na zachód :3

jeśli komuś takie historyjki przeszkadzają, to tworzę osobny tag: #aar

#europauniversalis #europauniversalis #eu4

@speerpre
Pobierz G.....x - grając Polską tak naprawdę uczyłem siędopiero mechaniki nowej rozgrywki, wi...
źródło: comment_1jOMgFVOYtUQubUsJqkoZGCmxqMUywUu.jpg
  • 5
@Czarnaryba: podczas obronnej wojny z Polską, Pomorze wybrał sobie dziwny front i atakowali od morza czarnego. Skorzystałem z okazji (wiedziałem, że lada moment Pomorze stanie się częścią Rosji) i ten kąsek przy podpisywaniu pokoju przekazałem im. Zajebisty przyczułek, teraz będę dążył, żeby połączyć to z resztą kraju.