Wpis z mikrobloga

Krótka relacja z dzisiejszej sprawy z Lux Veritatis wylądowała na naszej stronie. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia! Kolejna rozprawa - 12 sierpnia. 

Poprzedni wpis z relacjami na gorąco - tutaj.

Wołam


Oraz osoby, które prosiły o wołanie do ciągu dalszego tej sprawy i te, które chciały przeczytać więcej o tym, co mówili dziś oskarżeni.


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis #rydzyk
WatchdogPolska - Krótka relacja z dzisiejszej sprawy z Lux Veritatis wylądowała na na...

źródło: comment_1625074571zJC2G2unr5KXLvyLvGj9Cz.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prokuratura, wnioskując o umorzenie postępowania, jako podstawę wskazała art.28 Kodeksu Karnego (Nie popełnia przestępstwa, kto pozostaje w usprawiedliwionym błędzie co do okoliczności stanowiącej znamię czynu zabronionego).


No z tego to się uśmiałem. Pamiętajcie, jak ktoś kiedyś wam wykopki z ryjem wyskoczy (oby nie) to odsyłajcie do tego fikołka. Niech pajacują.

Oni są niepoważni. Dobre było też z finansowaniem - no wy musicie sami to organizować o chwała wam za to. On państwowe,
  • Odpowiedz
A co z "nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania" ??? Wtf!


@ColdMary6100: @Watchdog_Polska:

członkini zarządu, która zajmuje się sprawami finansowymi i urzędowymi, odpowiada na pisma, które przychodzą na warszawski adres Fundacji. Dodatkowo takie kompetencje przekazano jej w drodze uchwały w lutym 2021 r. , precyzując, że
  • Odpowiedz
tylko 20 zł z 1% podatku 2021? Wydaje mi się że tylko z mojego powinno być więcej


@Esseker352: spokojnie. To jakiś glitch w urzędzie skarbowym. Normalnie 1% trafia do organizacji w drugiej połowie roku, czasem dopiero na jesień.
  • Odpowiedz
Redemptoryści podkreślali, że do ich obowiązków nie należy rozpatrywanie wniosków o informację publiczną, to kompetencja Lidii Kochanowicz- Mańk – członkini zarządu, która zajmuje się sprawami finansowymi i urzędowymi, odpowiada na pisma, które przychodzą na warszawski adres Fundacji.


zaczyna się przerzucanie gorącym ziemniakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
: skoro prokuratura zrezygnowała z oskarżenia to co oni robią w sądzie?


@mgr_rybak:
Uczestniczą w sprawie na podstawie art. 5 ustawy o prokuraturze:

Prokurator może uczestniczyć na prawach strony lub uczestnika postępowania w każdym postępowaniu prowadzonym przez organy władzy i administracji publicznej, sądy i trybunały, chyba że ustawy stanowią inaczej.
  • Odpowiedz
cały zarząd, uchwała nic tu nie zmienia.


@Watchdog_Polska: Wiadomo, to jest takie przerzucenie gorącego ziemniaka. Ale jak to niby ma działać, że uznali sobie, że uchwała działa wstecz i co teraz ona ma się przenieść w czasie i odpowiadać na pisma? XD
  • Odpowiedz