Wpis z mikrobloga

Niech ktos mi wytlumaczy cos xD. Jak mozna byc lewakiem - nie, nie chodzi mi o poglady, tylko o podejscie ekonomiczne. Jak mozna konczyc studia, byc doktorem w jakiejs dziedzinie i byc lewakiem ekonomicznym/socjalista. Kto o zdrowych zmyslach potrafi to jakos ulozyc w glowie zeby dzialalo. Wytlumaczcie to tegie glowy bo ja nie umiem sobie uzmyslowic np. takiego Pana jak Zandberg xD.

#ekonomia #polityka #zandberg #lewica #prawica #filozofia
  • 74
@TakiseWatykaniak: przedstawie sie, 23 lata pracuje w IT mam przedsiebiorstwo i dochod pasywny gram na gieldzie, wyksztalcenie ekonomiczne.
Rozumiem interwencjonizm panstwa w kwestii transferow socjalnych zeby pomoc osobom poszkodowanym, ale jak taki Zandberg mowiacy o tym zeby ZWIEKSZAC podatki osobom ktore duzo zarabiaja jest kpina. PRZYKLAD jestes osoba ktora dobrze, presperujesz w roznych dziedzinach, placac mniejsze podatki automatycznie masz mozliwosc rozwoju swojego przedisebiorstwa oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Taki Jas Kapela
@TakiseWatykaniak: Frederic Bastiat XIX wieczny ekoomista pisal, ze rozwoj panstwa/swiata opiera sie na pewnym rodzaju barbarzynstwoe. Kazdy czlowiek dba o siebie, ja NIE NEGUJE TRANFEROW SOCJALNYCH jesli maja sens ja NEGUJE PODATEK PROGESYWNY oraz NIENAWISC DO OSOB ZARADNYCH przez wyzej wymienione lewactwo ktore nie pojmuje podstawowych kwestii ekonomicznych
@Zendemion: obraza mnie, wyzywa od dzieci. Jestem osoba niepelnosprawna, nigdy nie szedlem po socjal, zarobilem na gieldzie i pracujac. Wyuczylem sie mam prace zdalna. A tu przychodzi przypuszczam ZDROWY CHLOP i mowi mi ze trzeba dawac LUDZIOM BO POGLEBIA TO ROZNICE SPOLECZNE. XDD co za czlowiek