Wpis z mikrobloga

Wiecie, że w tym tygodniu tylko 3 mirków wróciło zza granicy bez kwarantanny i bez testu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wiecie, że niektórzy granicznicy nadal puszczają na studenta? (ʘʘ)

Od dzisiaj będę wrzucał to codziennie, tak, żeby każdy kto jedzie na wakacje wiedział, że jest szansa na zwolnienie z kwarantanny bez testu, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa! Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy przejeżdzie przez granice nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami sie nie zgłosicie.

Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantanne.

Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to sie nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie.

Sanepid czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

- Studenci
obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.

- Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (hehe lot do oslo za 19zł na który sie nie stawiasz albo zwyczajnie odwołujesz #pdk)
- Uczniowie i ich opiekunowie
- Przedsiębiorcy (chyba dotyczy tylko schengen?)
- Zawody medyczne
- Wykładowcy
- Marynarze i załoga statków (podobno wystarczy podać numer statku, musze sie dopytać jak to działa xD)
- Załogi statków powietrznych
- Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym również graficy (chciałbym żeby ktoś to ostatnie przetestował)

No i wiadomo:
- Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
#koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo

Od dzisiaj zaczynam też licznik zwolnionych z kwarantanny mirków i znajomych:

Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 20 (+1)

1/100
#100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można czarnolistować
Rabusek - Wiecie, że w tym tygodniu tylko 3 mirków wróciło zza granicy bez kwarantann...

źródło: comment_1624965210m9yhpSbxyPtpsK62lgBIAP.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Rabusek Nie bo mam lot laczony i bagaz idzie do Polski.
De facto lece z Schengen do Polski tylko pytanie czy jest w ustawie jakis okres karencji np tydzien czy 2 dni ze bylem poza schengen.
  • Odpowiedz
@Rabusek: To wykupienie lotu działa nawet np przy powrocie z Egiptu?
Chcę lecieć gdzieś na tydzień w niedzielę ale po powrocie nie mogę iść na kwarantannę więc zostaje mi tylko Hiszpania/Chorwacja z rejonów które mnie interesuje, jeśli nie byłoby tych 7 dni to bym wybrał Albanię
  • Odpowiedz
@Rabusek: dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może i bym posiedział w domu ale mam dentystę zaraz po powrocie.
Znalazłem wpis z 5h temu:
"Uwaga! Z obowiązku odbycia kwarantanny są zwolnione osoby podróżujące samolotem z krajów spoza strefy Schengen, które po przylocie do Polski przebywają na terytorium naszego kraju nie dłużej niż 24 h i posiadają bilet lotniczy potwierdzający wylot w okresie 24 h, licząc od momentu przylotu
  • Odpowiedz
  • 1
@MrBeast: Z tego co mi wiadomo to nie. Kwarantanna zarządza sanepid, nie SG, a on nie ma wglądu czy wyleciałes czy nie (tak samo jak nie mogą podejrzeć statusu studenta)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: hej
Będę wracał z UK, samolotem

Rozumiem, że w tym momencie najpewniejszą opcja jest lot przez Niemcy i pociągiem do Polski?

Ewentualnie chętnie poczytam jak się wykupić z kwarantanny przy przekraczaniu granicy na lotnisku
  • Odpowiedz
Rozumiem, że w tym momencie najpewniejszą opcja jest lot przez Niemcy i pociągiem do Polski?


@Pojedynczy: tak

Ewentualnie chętnie poczytam jak się wykupić z kwarantanny przy przekraczaniu granicy na lotnisku


@Pojedynczy: najpewniejsza jest podróż służbowa
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: dobre pytanie - babka na telefonie stwierdzila ze wystarczy oswiadczenie. Weź od szefa takie i przetłumacz na polski.

Jak cos dzwon do lokalnej oświaty zdrowotnej, jak do poznania jedziesz moge dać Ci nr
  • Odpowiedz