Wpis z mikrobloga

Chcę kupić bilet powrotny z Radomia do Kielc w #pkp wraz z przewozem roweru. Dokładnie to na pociąg odjeżdżający o 15:26 IC5322 3 lipca z dworca głównego w Radomiu.

Mogę zarezerwować miejsce specjalne ale nie mam możliwości kupna biletu na rower, pomimo że ten konkretny skład pociągu ma możliwość ich przewozu.

Pytanie czy jeśli pojawię się z kupionym biletem, jednak bez roweru to dostanę jakiś mandat czy jakaś dopłata będzie? Teoretycznie wyczytałem że przed odjazdem pociągu można kupić bilet u konduktora na rower.

Czy ktoś miał podobną sytuację?

#rower #szosa
Baczy - Chcę kupić bilet powrotny z Radomia do Kielc w #pkp wraz z przewozem roweru. ...

źródło: comment_1624953881vPkg5jIxIJZAsBX2t9FaKf.jpg

Pobierz
  • 15
@Baczy: Możliwe ze już nie mają po prostu miejsc na rowery. Ja kiedyś nieświadomy byłem ze trzeba bilet kupić na rower i wpakowałem się bez, konduktor był ns tyle miły ze pozwolił mi jechać dalej
@Baczy: ja raz jechalem w ciemno i okazalo sie, ze nie ma miejsca na rower. Bylem 300km od domu i trochę zalamka, bo 300km w nogach i na drugie tyle nie miałem siły. Starszy pan z rowerem powedzial, ze mam isc z nim i ogarniemy. W wagonie rowerowym bylo kilku ludzi, wszystko zapchane rowerami i mowie, ze taka i taka sytuacja, a oni dawaj ten rower gdzies go wciśniemy nie będziesz
@Baczy: Nie ma możliwości kupna biletu na stronie wiec bilety wyprzedane, możesz po dobroci zapytac konduktora ci czy nie sprzeda ale No nie wiem
Pytanie czy jeśli pojawię się z kupionym biletem, jednak bez roweru to dostanę jakiś mandat czy jakaś dopłata będzie? Teoretycznie wyczytałem że przed odjazdem pociągu można kupić bilet u konduktora na rower.


@Baczy: Wedle mojej wiedzy jesteś wtedy zdany na łaskę i niełaskę konduktora.
na 99% miejsca na rower są wyprzedane. Sobota, lato, no lipa. Patrząc na zdjęcia składu na vagonveb, to może być ciężko z przejazdem.
Na pewno nie wsiadaj z rowerem bez zapowiedzi bo dostaniesz karniaka. Ugułem nie ryzykowałabym z zakupem biletu bez biletu na rower bo w najgorszym wypadku konduktor Cie nie wpuści w przypadku braku miejsc (na rower). Lepiej już osobówkę z przesiadka złapać
@Baczy: tak ja miałem i wolałem nie ryzykować, a byłem 200km od domu i cofnalem się na poprzedni pociąg :p, w twoim przypadku to powinno być ellatwo do ogarnięcia km do Skarżyska a potem dalej innymi kolejami