Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie,
Jakiś czas temu, w pracy była taka sytuacja, że pojechaliśmy na serwis do dużej firmy. Stojąc na parkingu i czekając na przepustkę podjechał bus i 3 albo 4 #rozowepaski i bagażnik #!$%@? jakimiś skrzynkami. I panie wysiadając od razu zauważyły mnie i kolegę i ta co była najbardziej odważna podeszła i ani be ani me, tylko od razu z grubej rury: A może panowie by nam pomogli z tymi ciężkimi skrzyniami? A ja sobie myślę: #!$%@?, cały dzień będę fizycznie #!$%@?ć i mi nikt nie pomaga. - Powiedziałem: Nie, bo jestem za pełnym równouprawnieniem kobiet. - Pani się zmieszała, powiedziała aha i odeszła.
Opowiedziałem o tym #rozowypasek a ona że to nie było miłe, ogólnie że źle się zachowałem.
Więc jak to jest? #!$%@?łem czy spoko?
#pytanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski
  • 16
@tylkoocosspytam: tylko nie bądź zdziwiony jak Twoja różowa będzie potrzebować pomocy, czy Twoja mama będzie nieść ciężkie zakupy i ludzie odmówią jej pomocy zasłaniając się równouprawnieniem.
Generalnie nie był to Twój obowiązek, więc nie można powiedzieć że zrobiłeś źle. Ale jeśli to nie problem to czemu nie pomoc drugiej osobie?
@Kowixx: Bo zakupy to zakupy i robi je każdy i nie da się tego uniknąć, a targanie kufrów to praca za którą im płacą i jak chcą zatrudnić podwykonawcę to muszą wyjść z uczciwą ofertą zatrudnienia z wynagrodzeniem, najlepiej na czarno, bo to tylko chwila pracy i nie ma sensu bawić się w papiery. Może być też w barterze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
byliśmy pod firmą (światowa marka) która produkuje żywność.


@tylkoocosspytam:

Bardzo dobrze zrobiłeś.

Jakbyście tachali te kufry i BHP-owiec z tej firmy wyczaił że one np. są za ciężkie do ręcznego noszenia wg. korpo regulaminu, to wasza firma dostałaby kilka tysi madatu albo straciła zlecenie.

W Korpo obowiązuje zasada że jak nie wiesz czy daną prace da się zrobić bezpiecznie i zgodnie z regulaminem, to jej nie robisz.
tylko nie bądź zdziwiony jak Twoja różowa będzie potrzebować pomocy, czy Twoja mama będzie nieść ciężkie zakupy i ludzie odmówią jej pomocy zasłaniając się równouprawnieniem.


@Kowixx: i słusznie ludzie zrobią. Kiedyś w jakimś Obi czy innym budowlanym ojciec mi powiedział żebym pomógł pracownikowi załadować krawężniki do samochodu ciężarnej kobiety. No pomóc pomogłem jak ostatni frajer, ale później się zastanawiałem czy nie mogła wyruchać gościa co by jej to przeniósł? Jak op
Bardzo dobrze, jakby poprosiła ładnie to można by rozważyć.


@r4do5: A co jest niemiłego w pytaniu: "A może panowie by nam pomogli z tymi ciężkimi skrzyniami? "

Ja na szczęście nie trafiam na swojej drodze na ludzi waszego pokroju. Świat jest o wiele piękniejszy jak spotykasz miłych ludzi, którzy nie uważają że udzielenie komuś pomocy to jakaś obelga.