Wpis z mikrobloga

#polityka patrzac na oburzenie jakie się rozniosło po baronach Platformy, po tym jak ktoś stwierdził, ze Tusk powinien również roznosić ulotki, widze, ze na PO nie ma już ratunku. Rzeczywistość im odjechała i nawet dwie karencję PiSu nie pomogły.

Przecież każdy wie, ze chodziło tu o włączenie Tuska do pracy u podstaw odbudowy poparcia dla partii i zmobilizowania dołów partyjnych. Natomiast z takim podejściem, wywyższaniem się, posłowie PO będą za chwile mieli problem znaleźć kogoś kto im zbierze podpisy na start do Sejmu. #bekazplatformy #bekazpo #neuropa
  • 11
  • Odpowiedz
@miki4ever: Tak na prawdę to nie jest problem w tym, że Tuskałke będzie musiał wyjść do ludzi, bo nigdy z tym nie miał problemu. #

Problem jest taki, że państwo dziadersi by musieli ruszyć dupy XD
  • Odpowiedz
  • 0
@yeron: Ja nic nie pisze o Tusku. Obstawiam, ze on by w 100% poparł tego młodego posła. Problemem jest stara gwardia platformy, która, tak jak piszesz, musiałaby ruszyć dupe.
  • Odpowiedz
@miki4ever: @yeron: Spokojnie. Tusk jeżeli miałby wrócić to musiałyby być prowadzone zakulisowe rozmowy koalicyjne z Lewicą, ZSL i Hołownią co do przyszłego rządu. Tusk nie będzie sobie od tak wracał i bawił się w rozwiązywanie konfliktów zwaśnionych frakcji w ramach dawnej Unii Wolności bo z tego de facto powstała PO.

To oni będą latać do Tuska i przyjmować od niego rozwiązania bo w PO większość to miernoty poza ekipą Tuskowców
  • Odpowiedz
  • 1
@Aik32fr45yd: Jest 0 opcji na powrót Tuska. Już pomijając kwestie, ze żyjemy w innej rzeczywistości politycznej, wątpię żeby samemu Tuskowi się chciało w to bawić. Ma rodzine, dobra posadę w Europie, po co miałby to sobie robić?
  • Odpowiedz
@miki4ever: W sumie racja co do powrotu Tuska. Tak teoretycznie rozważałem. Tym bardziej Tusk nie będzie bawił się w pomoc w odbudowaniu Platformy, ewentualnie będzie takim wujkiem dobrą radą dla młodszych działaczy Platformy. Nie ma wybujałego ego jak pewien pan z Gdańska od "Jestem za a nawet przeciw", więc dałby radę pomóc coś Platformie.
  • Odpowiedz
@Aik32fr45yd: Jak już to rozmowy na temat listy wyborczej, paktu senackiego albo czegoś w tym stylu. W kontakcie z Hołownią i Kosiniakiem jest. Z Lewicą nie wiem czemu miałby rozmawiać. Razem pokazuje, że nie są poważnym partnerem do rozmów, a Nowa Lewica chce odrębności. To ją dostaje będąc teraz o krok od progu i ciągle z potencjałem, żeby dalej spaść. Nieważne czy od uśmiechu Czadkowskiego czy przywództwa i stabilności Tuska.

Oczywiście,
  • Odpowiedz
Jest 0 opcji na powrót Tuska. Już pomijając kwestie, ze żyjemy w innej rzeczywistości politycznej, wątpię żeby samemu Tuskowi się chciało w to bawić.


@miki4ever: A jednak poszła wyjątkowo głośna plotka o powrocie, która zdecydowanie wygląda na wrzuconą celowo próbę, aby zbadać odzew. A to jest polityk z ambicjami. Pozostanie w historii jako ten, który i Polskę zawojował, potem Europę, a jak w kraju źle się działo to wrócił, zmobilizował opozycję
  • Odpowiedz
@miki4ever: No i jak to miało by mu pomóc? Przecież powrót Schetyny po zapowiedzi Tuska to będzie instant zjazd w sondażach. Schetyna jest wręcz twarzą tego co stało się z PO po odejściu Tuska i ludzie tego nie łykną.
  • Odpowiedz