Wpis z mikrobloga

Siema rowerowe świry planuje rowerową wycieczkę pociągiem, pierwszy raz i jestem w tym temacie totalnie zielony. Kupując bilet na stronie PKP skąd mam wiedzieć ze pociąg ma przedział na rowery i zakupić dla takiego roweru bilet? Cxy można siedzieć koło tego roweru żeby mi bie #!$%@? czy dostajesz miejsce w innym przedziale a rower w innym?
#rower #szosa #mtb #kolarstwo #gravel #pkp
  • 14
@krokz:

skąd mam wiedzieć ze pociąg ma przedział na rowery i zakupić dla takiego roweru bilet

Wyszukujesz połączenie, które ma przewóz rowerów. Masz taką opcję w filtrze

Cxy można siedzieć koło tego roweru żeby mi bie #!$%@?

Zależy od pociągu

Mała ciekawostka, to, że masz bilet na rower, nie oznacza, że kierownik pociągu pozwoli ci go wprowadzić. Jeszcze mi się nie zdarzyło ale pkp tłumaczy, że wtedy może ci zwrócić pieniądze
@sargento: @Ryuk: wlansie chodzi mi tylko o ten pociąg który ma specjalny wagon tylko na rowery w których są stojaki dla nich, te regiow, w których bym musiał siedzieć z rowerem między wagonami, mnie bie interesuje, bo to katorga przez 4h
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krokz: na stronie pkp intercity przy zakupie masz możliwość wyboru opcji "przewóz roweru" (czy jakoś tak) - wyszukiwarka pokaże Ci tylko pociągi z możliwością przewozu roweru.

Jak przewieziesz rower, to zależy od wagonu. Raz jechałem tak, że rower miałem przed sobą i opierałem się na nim całą drogę, raz wisiał naprzeciwko kibla.
@Ilustrowany: Czyli może mi się trafić albo #!$%@? wagon na rowery, albo będą mi kazali siedzieć z nim normalnie w przedziale, trzeba będzie zapytac konduktora po przyjedzie, dzięki
albo będą mi kazali siedzieć z nim normalnie w przedziale,


@krokz: Nie. Będą kazali go spakować i zrobić z niego bagaż jak chcesz zabrać do przedziału. I za ten bagaż zapłacić.
Polecam sprawdzić na vagonweb jak prezentuje się Twój wybrany pociąg.
I kupić bilet na rower jak tylko wystartuje sprzedaż, czyli 30 dni wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krokz: generalnie jak pociąg ma miejsce na rowery, to masz obowiązek przewozić rower w tym wyznaczonym miejscu (chyba że rowerów jest 15, a miejsc 5, bo widywałem już takie sytuacje). Zauważyłem też już wiele razy, więc nie może to być przypadek, że jeśli pociąg ma wagon bezprzedziałowy z miejscem na rowery, to zamawiając bilet automat przydzieli ci miejsce maksymalnie blisko drzwi, więc cały czas można mieć na niego oko.
Jeśli w
@WypadlemZKajaka: hm to może jakiś lokalny przewoźnik typu ŁKA. W Polregio (i tym bardziej Intercity) jest kontrola ilości wolnych miejsc rowerowych obejmująca wszystkie kanały sprzedaży (kasa, SkyCash, terminal konduktora).