Wpis z mikrobloga

@bibsz pisane na szybko, chodziło o amortyzator ale w sumie dobra uwaga bo niektóre hamulce hydrauliczne działają jak siłownik, reszta wypowiedzi bez zmian :P
ale twoja wypowiedź elektroda zajechała

@Qrka:

tylko i włącznie dlatego ze z kolei wy powielacie jakieś zasłyszane mity , nie bardzo sie orientując w temacie.
Bo wypłukać smar to można (chyba) tylko celując z myjki prosto w łożysko.
Co nie jest wcale takie proste - gdyz sa one osłonięte (np przez korbę czy ramę), maja uszczelnienia itd.
Trzeba po prostu chyba chcieć to zrobić.

I żeby by nie było - myłem
@Koronanona: owszem, ale porysowane lagi od których odpadł teflon już tak fajnie się nie ślizgaj, niekiedy niszczą wręcz uszczelkę. Nie wspominając o tym, że jeszcze więcej syfu dostanie się przez to do środka.
@Qrka: Co ty zdejmujesz uszczelniacze z łożysk i walisz w nie myjką ciśnieniową z 5cm, że smar ci wypływa? Co za głupoty! Wystarczy nie być debilem który myśli zero/jedynkowo i umieć używać lancy na myjni. Myjka ciśnieniowa nie służy do kompleksowego mycia roweru i samochodu, tylko do opłukiwania z syfu. Trzeba wiedzieć, gdzie można przyłożyć bliżej a gdzie opłukać z większego dystansu - to jest poziom ogarnięcia przedszkolaka.

Myjnia samochodowa to
@G_O_ twój rower, rób co chcesz, są różne rodzaje uszczelnien w łożyskach i amortyzatorach, sporxhalem na szybko na pierwszy lepszy wynik z google i w piastach rowerowych chyba nie masz akurat żadnego elementu uszczelniającego - są tylko elementy podtrzymujące kulki - więc głupoty to ty piszesz, polecam zgłębić sobie temat "IP ratings - Ingress level " dopiero 5 klasa to jest woda pod ciśnieniem i bardzo wątpliwe jest żeby łożyska rowerowe były
@KrzysztofMickiewicz którzy to profesjonaliści myją tak rowery? Ten rower to elektryk, raczej żaden szanujący się sportowiec nie jezdzi na elektryku jeśli ma do wyboru również konwencjonalny sprzęt. Ten materiał to po prostu reklama myjki.
@KrzysztofMickiewicz: Możesz myc myjka ale trzeba wiedzieć żeby nie celować bezpośrednio ze strumienia w miejsca gdzie są łożyska, stery itp. Żeby nie zaszkodzić tym ruchowym elementom i smarom a reszta to tam #!$%@?. Opony i ramę elegancko można #!$%@? myjka. Od filozofia. Wszystko na logikę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrzysztofMickiewicz: ja #!$%@? takie mycie xd woda w supporcie to rak jakich malo, juz teraz mam problemy z kolejnym supportem bo po dluzszej jezdzie zaczyna skrzypiec i musze zstrzymywac sie zeby psiknac olejem do srodka, chyba mam pecha do supportow..
@zexan: szlauf ogrodowy z normalnym ciśnieniem sieci, nie doładowany żadną "myjką ciśnieniowa". Do tego jakiś płyn do mycia sprzętu(tak, środki powierzchniowo czynne naprawdę działają) lub w ostateczności ludwik rozcieńczony w wodzie, miękka szczotka i szmata.
twój rower, rób co chcesz, są różne rodzaje uszczelnien w łożyskach i amortyzatorach, sporxhalem na szybko na pierwszy lepszy wynik z google i w piastach rowerowych chyba nie masz akurat żadnego elementu uszczelniającego


@Qrka: Jestem mechanikiem rowerowym z zamiłowania, złożyłem kilkanaście rowerów, serwisowałem pewnie ze sto. Więc coś tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) się orientuję w temacie lepiej niż niż ty jesteś w stanie sobie sprawdzić w