Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zakupiłem tydzień temu ekspandery MCP23017, by rozszerzyć porty w ESP8266, jednak mam dziwny problem.
Na starcie jeszcze się zapytam - do czego służy pin RESET na płytce MCP23017? Nie podłączyłem go nigdzie, bo nie wiem do czego służy, na internecie nie mogę zrozumieć co on daje.
Wracając do problemu, bywa tak, że MCU jakby nie reagowała - zmieniane są stany INPUT na pinach, a stan w MCU23017 wciąż taki sam.
Zauważyłem dziś taką sytuację: ESP2866 zasilanu jest zewnętrznym zasilaniem 5V, MCP23017 zasilany jest przy pomocy 3.3V. Programuję układ ESP przez USB (z ciągle podłączonym zeqnętrznym zasilaniem), wszystko ładnie działa (stany są poprawnie odczytywane, dwbuguję poprzez Serial), odłączam kabel USB i przestaje reagować. Oczywiście to loteria, czasami działa, czasami nie. I tak się zastanawiam czy to nie wina niepodłączonego PINa RESET?
Z góry dzięki za pomoc!

#arduino #nodemcu #esp8266 #mikrokontrolery #elektronika
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zetisdead: mordeczko, ja zawsze staram się wyciągnąć z dataszita ile się da, ale przy tym pinie RESET nic tam nie zrozumiałem, co dzięki temu zyskam. Zaraz to lutuję do 3.3V i zobaczę jak się będzie sprawował. Mam nadzieję, że to naprawi problem z tymi nieprawidłowymi odczytami.