Wpis z mikrobloga

Tydzień 16/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygodnie (w zależności od tempa zmian) podawał dane, takie jak: ilość subskrybentów, watch time, ilość filmów, ilość shortów, aktualny sprzęt, wydatki, zarobki z monetyzacji jeśli do niej dojdzie. Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Publikuję film w każdą niedzielę o godz. 10:00

Filmy z tego tygodnia:

Stek z Kalafiora i Puree z tego samego kalafiora

Zabrałem się dziś o 8:30 aby napisać ten wpis, przygotować go i wtedy licznik subskrybcji osiągnął liczbę 300, odświeżyłem stronę i było 320 postanowiłem, że odłożę to do południa – teraz jest dwa razy większa. Dziś krótko czemu tak się stało, za tydzień rozbuduję, zapraszam do przeczytania poniższego artykułu:

https://joemonster.org/art/60581/#cm12216720

Bardzo dziękuje społeczności Joe Monstera :D

Jak zwykle zachęcam do komentowania moich działań tutaj, filmów na YT – wszystkim oglądającym dzięki raz jeszcze.

Statystyki:


Sprzęt:


Wydatki do tej pory:


#kuchnia #niebieskiepaski #rozowepaski #gotujzwykopem #zainteresowania #gotowanie #kuchnia #jedzzwykopem #statystyka #statystyki
Fridge_ - Tydzień 16/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygod...

źródło: comment_1624799915EXdh0ikTWMZCmTmUe8pmdi.jpg

Pobierz
  • 14
@Fridge_: przyjemna estetyka. Nieco jak z Babish Culinary. Kolejna inwestycja - blat z prawdziwego drewna ;) jakbyś potrzebował kogoś do ogarnięcia identyfikacji graficznej kanału to znam odpowiednią osobę, która nie powinna Ciebie całkiem ogołocić z pieniędzy. Powodzenia
@Fridge_: pamiętam jak w gimnazjum zacząłem publikować filmy z grania w gry. Zaczynałem od wrzucania nagrań z multiplayera w CoDzie, na których szło mi wyjątkowo dobrze. Później doszedł komentarz o niczym. W pewnym momencie zacząłem mówić o istotniejszych sprawach, zwracać uwagę na to, na co inni nie zwracają. Wtedy zrobił się bum, przybyło widzów, a niedługo po tym już nic więcej nie udostępniłem na kanale. Szkoda, że tak się to potoczyło