Wpis z mikrobloga

Tymczasem w USA analiza danych z maja pokazuje, że hospitalizacje i zgony na Covid są prawie wszystkie u osób niezaszczepionych.
✔️ Na 850 tys hospitalizacji z powodu Covid było tylko 1,2 tys u w pełni zaszczepionych. To jest 0,1%.
✔️ Na 18 tys zgonów z powodu Covid było tylko 150 wśród pełni zaszczepionych. Jest to 0,8% wszystkich zgonów na Covid.
✔️ Ta analiza nie jest analizą stricte naukową i jest obarczona pewnym błędem, ale wskazuje na bardzo wyraźną tendencje. Potwierdzają ją analizy z różnych innych krajów.
✔️ Andy Slavitt, główny doradca administracji Bidena do spraw Covid także sugerował, że 98-99% zgonów z powodu Covid jest wśród niezaszczepionych lub niezaszczepionych w pełni Amerykanów.
✔️ Dyrektor CDC Dr. Rochelle Walensky powiedziała w poniedziałek, że szczepionki są tak efektywne, że praktycznie każda smierć z powodu Covid jest w tym momencie śmiercią, której można zapobiec.
Warto dodać do tego, że ochrona przed hospitalizacją i zgonem nie zmienia się przy różnych wariantach i jest dłuższa niż sama ochrona przed zakażeniem. Prawdopodobnie więc taka ochrona będzie trwać latami, możliwe że jeszcze znacznie dłużej, nawet jeśliby szczepionki obniżyły swoją skuteczność na zapobieganie samej infekcji.
Link do artykułu na ten temat: https://news.yahoo.com/nearly-covid-deaths-us-now-154100375.html

#polska #ciekawostki #zainteresowania #badania #koronawirus #swiat #koronawirus #covid19 #zdrowie #medycyna #szczepienia #foliarze #usa
Tom_Ja - Tymczasem w USA analiza danych z maja pokazuje, że hospitalizacje i zgony na...

źródło: comment_1624709215S8JxEls8N70nmH0HsDa3Iu.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Nie ma sprawy, ale bądźmy konsekwentni. Nie leczmy grubasów, palaczy, alkoholików oraz ludzi, którzy w wyniku podejmowanego ryzyka trafili do szpitala.
Nie rób #!$%@? z logiki.
  • Odpowiedz
@i-marszi: To niech zwolnią chętnego z ubezpieczenia i zusów i będzie git. Pierwszy się wypisze i wykupie prywatne ubezpieczenie.

Piszesz jak by tylko zaszczepieni płacili podatki na szpitale XD XD XD
  • Odpowiedz
@rybak17: Tak samo jak Ty sobie dopowiadasz, że byś się wypisał i kupił prywatne ubezpieczenie.

Dla porównania pakiet premium w wyoming kosztuje 723$/msc przy minimalnej na poziomie 1160$/msc. W PL pakiet „premium” masz na poziomie 252zł/msc przy minimalnej 2,8k/msc.
  • Odpowiedz
@rybak17: podobnie jak Ty, deklarując, że się wypiszesz z nfz i wykupisz prywatne, nie wiedząc kompletnie nic o żadnej z tych opcji. To, że Ty się wypiszesz jest w tej chwili tak samo prawdopodobne jak to, że ubezpieczenie prywatne będzie kosztowało 50zł.

Wiem ile z mojej pensji leci na nfz, zus i inne podatki. I co z tego? Dalej uważam, że jest to akceptowalna cena spokoju i braku potencjalnego bankructwa medycznego.
  • Odpowiedz
@krecikBMC: a co Cię obchodzi ile będę płacił? Mam też prawo do śmierci i nieleczenia się.
Nie potrzebuje opiekuna.

Ja uważam że cena nie jest adekwatna do oferowanej usługi.

Płacenie za spokój to się nazywa haracz
  • Odpowiedz
@rybak17: Mijasz się z tym co mam na myśli.

Jeśli cena życia w tym kraju nie jest dla Ciebie adekwatna (a podatki są taką ceną) to zawsze możesz spróbować życia w kraju gdzie ta cena jest dla Ciebie bardziej akceptowalna ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rybak17: w afryce nie mają NFZtu i średnia długość życia to ok. 50lat. W Polsce jest NFZ i średnia to 74 i 81. Szach mat. NFZ średnio wydłuża życie o co najmniej 24 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie ma sprawy, ale bądźmy konsekwentni. Nie leczmy grubasów, palaczy, alkoholików oraz ludzi, którzy w wyniku podejmowanego ryzyka trafili do szpitala.

Nie rób #!$%@? z logiki.


@Kentish: Ty robisz #!$%@? z logiki.
W przypadku osób, które wymieniłeś, krzywda dzieje się praktycznie tylko im. Jeśli jest ryzyko krzywdy innych osób to jest to wyrażone prawnie, stąd np. zakaz palenia w miejscach publicznych czy zakaz jazdy pod wpływem. Niezaszczepieni natomiast powodują, że epidemia
  • Odpowiedz