Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ciemnienie: Zastanawia mnie, na jakiej zasadzie to odkupienie win miało niby działać, nie do końca to rozumiem. To takie voodoo, jak upuszczanie krwi z koguta w zamian za przychylność szango czy innego ducha kongo-bongo tak? Fajna religia XD
  • Odpowiedz
@Bounty: Jezus by Logosem, wcieleniem Boga w ludzkiej postaci (analogicznie do Kryszny w hinduiźmie ;) a co do zrozumienia trochę lepiej motywów jego śmierci polecam klasyczny musical - Jesus Christ Superstar
  • Odpowiedz
@1337KiNG: To prawda, sporo już sobie ludzie dopisali po jego śmieci. Jezus nic nie mówił że tym czynem magicznie odpuści wszystkim ludziom ich winy. Niestety wiele aspektów nauki tej niesamowitej postaci zostało przez ludzkość sprowadzone do voodoo :/
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: A to ciekawe. Bo ja zawsze myślałem, jako człowiek wyleczony z katolicyzmu i jego symboliki, że to jednak bardzo, bardzo specyficzny symbol religijny ten facet przybity do krzyża. No i ten symbol rzeczywiście straszy dzieci, bo one historii postaci Jezusa nie rozumieją w taki sposób, jak dorośli.

Nie można było tej mitologii kontynuować znakiem ryby? Fajny był.
  • Odpowiedz
  • 0
@WaveCreator Nie no, proszę... jak człowiek zaczyna zapisy biblii analizować z punktu widzenia logiki, nawet przy założeniu istnienia świata paranormalnego, to szybko zapędza się w kozi róg...
  • Odpowiedz