Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WaveCreator: JA tam średnim katolikiem jestem, ale wiem, że Jezus był przykładem miłości dlatego, że poszedł na śmierć, bo kochał swoich wrogów.

Nie chodzi tu o to, że Jezus to przykład miłości jaką żydzi niosą światu - to byłoby głupie (o czym lewicowiec malujący obrazek nie wie).
  • Odpowiedz
Jezus był przykładem miłości dlatego, że poszedł na śmierć, bo kochał swoich wrogów.


@pinkfloyd12: przecież jezus to bóg. Bóg dał się zabić żeby chronić ludzi przed swoim własnym gniewem? Jaki to ma sens? To może mógł nie dac się zabić i po prostu nie narzucac ludziom #!$%@? zasad w stylu nie noś ubran z dwóch rodzajów materiałów?
  • Odpowiedz
Jezus to syn Boga. Sam wybrał śmierć, by oczyścić ludzi z grzechu, był Winkelridem ludzkości.


@pinkfloyd12: Jezus był bogiem czy jego synem? Bo podobno są jedną osobą. Czy moze jest 3 bogów?
  • Odpowiedz
@Bounty: Wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.

Jezus jest bogiem w tym znaczeniu, że jest istotą nadprzyrodzoną i ma moc i władzę.

Bóg Ojciec (Jahwe) nie jest równy Jezusowi. Doktryna Trójcy, w której Ojciec i Syn są równi, to w gruncie rzeczy bluźnierstwo przeciwko
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12:

Jezus był przykładem miłości dlatego, że poszedł na śmierć, bo kochał swoich wrogów

Poszedł na śmierć, bo taka była polityka Imperium Rzymskiego względem podżegaczy i rewolucjonistów.
Piłat pytał się go czy może udowodnić, że jest Bogiem, ale akurat wtedy nie miał ochoty zamieniać wodę w wino, więc skończyło się jak skończyło.
  • Odpowiedz
Wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.


@ksetlak: czyli Kościół Katolicki kłamie, odszedł od prawdy a katolicy są heterykami?

A to, czemu doskonały archanioł dał się zabić ludziom, zamiast sobie żyć wiecznie jako człowiek, to już inna
  • Odpowiedz
@movsd: Według nauk kościoła Jezus mógł uniknąc śmierci, Bóg mógł go uratować, ale poszedł na śmierć za grzechy ludzkości.

Jezus był bogiem czy jego synem?


@Bounty: Czyli jednak dodatkowe lekcje religii się przydadzą. Będziesz mógł te pytania zadać katechecie - ja, jak wspomniałem takim średnim katolikiem jestem.
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: czyli stworzyłeś sobie własną religię na bazie katolicyzmu, w którą wierzysz tylko ty, bo sam doszedłeś do wniosku że trzech bogów w jednej osobie to jednak trochę głupia sprawa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bounty: No i dylemat - dodatkowe lekcje religii, czy dodatkowe lekcje nauki czytania ze zrozumieniem.

Ja wskazuję, że obrazek jest bez sensu. Jezus nie jest przykładem miłości jaką żydzi niosą światu, a tego, że kochac należy również żydów, mimo że bezlitośnie zabijają.
  • Odpowiedz
@Bounty: W uproszczeniu: spór o boskość Jezusa i jego stosunek względem Ojca trwał do czasów pogańskiego cesarza Konstantyna, który wziął biskupów rozproszonych gmin chrześcijańskich za łeb, na soborze stwierdził, że Syn i Ojciec są równi, bo było mu wszystko jedno, a nie potrzebował sporów w organizowanych przez siebie strukturach późniejszego kościoła katolickiego. Ducha świętego dodano jeszcze później.

O Jezusie powiedziano w Biblii, że "przybędzie z głosem archanielskim".

"Jakiś żyd"... W
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12:

Według nauk kościoła Jezus mógł uniknąc śmierci, Bóg mógł go uratować, ale poszedł na śmierć za grzechy ludzkości.

Znam historię założycielską. Imho jest dosyć słaba,ale każdy wybiera taką religię, jaka mu bardziej pasuje. Osobiście wolę walentynkowe serduszko jako symbol miłości niż zwłoki założyciela chrześcijaństwa.
  • Odpowiedz
Jezus jest bogiem w tym znaczeniu, że jest istotą nadprzyrodzoną i ma moc i władzę.


@ksetlak superman by rozwalił jezuska jednym laserowym strzałem z oka
  • Odpowiedz
@ksetlak:


wiem, że szkoda klawiatury, ale Trójca to wymysł ludzki, a nie nauka biblijna.

Jezus jest bogiem w tym znaczeniu, że jest istotą nadprzyrodzoną i ma moc i władzę.

Bóg Ojciec (Jahwe) nie jest równy Jezusowi. Doktryna Trójcy, w której Ojciec i Syn są równi, to w gruncie rzeczy bluźnierstwo
  • Odpowiedz
@WaveCreator: katolicy wierzą, że dobrowolne oddanie się niewinnego Jezusa na męczeńska śmierć, odkupiło ich winy i było znakiem największej miłości oraz poswiecenia. Rozumiem, że można nie lubić chrześcijaństwa, ale warto coś wiedzieć o sensie tej religii, zanim zacznie się ją szkalowac.
  • Odpowiedz
że Jezus był przykładem miłości dlatego, że poszedł na śmierć, bo kochał swoich wrogów.


@pinkfloyd12: #!$%@? poszedl na smierc jak wstal po 3 dniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz