Wpis z mikrobloga

Jedziesz w nocy samochodem, ktoś jedzie przed Tobą wolniej, wrzucasz lewy kierunkowskaz, wskakujesz na lewy pas i przymierzasz się do wyprzedzania. Droga z przodu niby prosta ale do końca nie wiesz czy oby nie ma jakiegoś nie do końca oznakowanego zakrętu, górki, itp. Nagle już gdy znajdujesz się na lewym pasie i dodajesz gazu wyprzedzany kierowca włącza Ci długie światła....zrównujesz się z nim przodem samochodu, Ty sobie włączasz długie, on wyłącza...kuźwa, jaki miły gest. Wczoraj na odcinku 180 km, 5 razy taka uprzejmość mi się zdarzyła. 3 razy w wykonaniu kierowców TIRa, 2 razy busa.

#ruchdrogowy #kierowcy #polskiedrogi
  • 2
@k4yt3k: Najpierw dodaje się gazu a potem wyskakuje na lewy pas kiedy już jedzie się szybciej niż wyprzedzany pojazd. Denerwują mnie kierowcy, którzy zaczynają się rozpędzać dopiero na lewym pasie. Często do tego wyskakują z wyprzedzaniem tuż przed maskę kogoś kto zza ich pleców zaczął sprawniej wyprzedzać i leci już >150... Strasznie mnie to denerwuje, szczególnie że u mnie to chwila i się 150 robi, a mimo to tak nie wyprzedzam..
@badasq: no może troszkę źle się wyraziłem, ale jak jadę za kimś to zwykle kilkanaście metrów a jak wyczaję moment w którym można wyprzedzić to wtedy zazwyczaj redukuję bieg i daję gazu, podjeżdżam bliżej i przeskakuję na lewy pas, żeby w jak najkrótszym czasie manewr wykonać...