Wpis z mikrobloga

Hej Mirki

Mam pytanie odnośnie rat i pożyczek - planuję niedługo zmianę samochodu, większą część gotówki mam "w dłoni", ale rozważam wzięcie pożyczki gotówkowej lub rat 0% (patent ze zwrotem na Allegro), do tego w przeciągu 2-3 lat będę się starał o hipotekę na własne gniazdko. Zależy mi na nabiciu wiarygodności kredytowej, bo zdolność jakąś tam mam.

Jaką decyzję tutaj podjąć?
- kupić za gotówkę, bo raty/pożyczka nie ma zupełnie sensu
- kombinować z Allegro i nabijać sobie wiarygodność na zerówkach (czytałem, że to ma się nijak do hipoteki - conajwyżej banki patrzą na to przy pożyczkach gotówkowych)
- wziąć pożyczkę, dołożyć do interesu i nabijać wiarygodność tym ponoć najskuteczniejszym sposobem

Obecnie mam ze 3 zobowiązania ratalne na dosłownie pierdoły, byle żeby sobie leciało z konta co miesiąc. Brałem to właśnie w myśl nabijania wiarygodności, ale nie jestem pewien co do skuteczności takiego rozwiązania.

#raty #kredythipoteczny #kredyt #kredyty #hipoteka #pozyczka #banki #finanse
  • 7
  • Odpowiedz
@Kviingu: do hipoteki nie mają większego znaczenia jakiekolwiek kredyty gotówkowe. bierz na raty 0% z allegro, bo to się po prostu bardziej opłaca niż wykładać gotówkę od razu.
  • Odpowiedz
@Kviingu: btw, miałam analogiczną sytuację. 2 lata temu wzięłam 10k z rat 0 na allegro na samochód, reszta gotówka. spłaciłam na spokojnie w 20 miesięcy te raty i teraz wnioskowałam o hipotekę. ani nie pomogło, ani nie przeszkodziło, ale po prostu bez kosztów mogłam mieć cały czas dodatkowe 10k poduszki finansowej niż się z nich wyczyścić.
  • Odpowiedz
@beaver: opłacalność jest tutaj względna, to jest tylko i wyłącznie rozłożenie dziury w portfelu na małe wertepy.

@KromkaMistrz: Warunek konieczności to jedno, ale nic a nic scoring nie pomoże? Jestem "młody pryszczaty #!$%@?", więc każda pomoc by się przydała. Wynajem mnie już #!$%@?, bo wychodzi bardzo porównywalnie do hipoteki, a teraz spłacam czyiś kredyt zamiast moje mieszkanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kviingu: zależy jak do tego podchodzisz. dla mnie to wyglądało tak: mogę pozwolić sobie na wydanie 20k z własnej kieszeni na auto, ale po co, skoro mogę wydać 10k, a cały czas być w posiadaniu drugich 10, które mogę zainwestować albo traktować jako poduszkę finansowa. tyle
  • Odpowiedz
@Kviingu: jeśli obecnie masz jakieś raty i spłacasz je na bieżąco - nawet jeśli to jest 30zł msc, to historia kredytowa się robi, scoring w bik także. Jesli masz brac kolejne zobowiązanie (pamiętaj ze każde zobowiązanie obniża zdolność kredytową) tylko po to aby dostać potem hipotekę - to nie ma takiej potrzeby.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: No obecnie mam jakieś takie debilne zobowiązania, tutaj 30zł miesięcznie za pościel, tam 5 dyszek za telefon, kolejne 40zł za odkurzacz. Takie dosłownie pierdoły.
Nie planuję brać auta bezpośrednio przed hipoteką, to byłoby totalnie 2iq. Auto chcę rozłożyć na.. 10? 15? góra 20 rat. Zależy od wartości, później chwila na odpoczynek i mieszkanie.
  • Odpowiedz