Wpis z mikrobloga

Nie mogę dojść do porozumienia z żoną. Budujemy dom i jest dyskusja czy okno w dużej łazience ma być otwieralne. Ja oponuje za tym aby była tylko szyba bez otwierania bo będziemy mieć rekuperację, łazienka jest duża i okno wysokie 70x210. Ona że musi mieć przynajmniej uchylne bo wilgoć i para, musi być wietrzone. Co wy myślicie na ten temat? #budowadomu #budujzwykopem
  • 141
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@GrzegorzPorada: jeśli masz małe okno to rzeczywiście nieotwierane może mieć sens, argument za światłem imo przewyższa potrzebę mycia z zewnątrz (ciągle zakładając że jest to parter i jest taka możliwość).
Spróbuj może żonie pokazać właśnie jaka różnica będzie jeśli przysłoni się tak dużo światła? Nie ma nic gorszego niż okno które nic nie daje.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada tak jak wyżej, otwierane okno must have, nawet pomimo rekuperacji. Kobitki mają tendencję do długich i gorących pryszniców, wilgoć momentalnie #!$%@? poza skalę. Potem grzyb i zamiast łazienki będziesz miał jaskinię z zyjatkami.
  • Odpowiedz
@ksiak: Tak samo jak inni którzy mówią że otwierane okno jest lepsze, idź się z nimi kłócić, a nie ,poczekaj, nie będziesz bo to niebieskie paski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrzegorzPorada: mieliśmy z żoną identyczną dyskusję o oknie w łazience i ostatecznie odpuściłem, by mieć spokojna głowę. Ale mamy też drugie okno na klatce schodowej o tych samych wymiarach zrobione jako stałe i różnica w ilości światła jest spora, żona teraz delikatnie żałuje. Jeśli przypomnisz mi się w niedzielę to zrobię Ci zdjęcia
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Tylko otwieralne. Rekuperacje, klimatyzacje i inne #!$%@? zawsze mogą się #!$%@?ć a na serwisanta będziesz czekał nie wiadomo ile. Czasem trzeba przewietrzyć w łazience od pary, wsypiesz kreta lub przy myciu domestosem, tez warto przewietrzyć chatę. Poza tym, samo mycie okien - jak możesz je otwierać, to nie jest problemem przemyć z zewnętrznej strony gdy ptak Ci je osra. Inaczej będziesz #!$%@?ł po drabinie. Poza tym, za parę lat może
  • Odpowiedz
Tak samo jak inni którzy mówią że otwierane okno jest lepsze, idź się z nimi kłócić, a nie ,poczekaj, nie będziesz bo to niebieskie paski ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arinkao: Trochę nie rozumiem. Tutaj op pyta jaki jest sens robić okno otwierane i wszyscy dają argumenty prawidłowe ale dla wentylacji grawitacyjnej. Tutaj jest rekuperacja czyli wymuszony obieg, niezależny od warunków atmosferycznych.
Kilka argument tylko jest prawidłowych:
-
  • Odpowiedz
@ksiak: Słyszałeś o tym że wychodząc z zaparowanej łazienki albo zasranej i śmierdzącej, otwarcie okna niweluje takie problemy w ciągu 10 minut? Bez względu na to czy sa wiatraki czy nie ma?

Jak ci się nudzi to wsiądź sobie dziś na kogoś innego bo ja nastroju na wykłócanie się o byle gówno na jakimś forum z randomem nie mam ochoty. Przyszłam napisać jakie jest moje zdanie a nie dyskutować z wszystkimi.
  • Odpowiedz
Słyszałeś o tym że wychodząc z zaparowanej łazienki albo zasranej i śmierdzącej, otwarcie okna niweluje takie problemy w ciągu 10 minut? Bez względu na to czy sa wiatraki czy nie ma?


@arinkao: mylisz ponownie pojęcia. Aby to co opisałaś mogło zadziałać wymagany jest nawiew powietrza oraz wywiew. W budynkach z rekuperacją nie masz wywiewu którym jest komin. Otwarcie okna jest zatem mało skuteczne.
Ponadto, nawet w przypadku gdyby ten komin tam
  • Odpowiedz
Rekuperacje, klimatyzacje i inne #!$%@? zawsze mogą się #!$%@?ć a na serwisanta będziesz czekał nie wiadomo ile.


@rzeznia22: rekuperator to jest prymitywne urządzenie, nie ma tam żadnej zaawansowanej technologii, w razie awarii automatyki zawsze możesz włączyć wentylator na sztywno do napięcia
  • Odpowiedz
rekuperator to jest prymitywne urządzenie, nie ma tam żadnej zaawansowanej technologii, w razie awarii automatyki zawsze możesz włączyć wentylator na sztywno do napięcia


@Iskaryota: w teorii tak, w praktyce jestem skłonny przyjąć maksymalnie 1% użytkowników który będzie próbował sam zadziałać.
  • Odpowiedz