Wpis z mikrobloga

Nie mogę dojść do porozumienia z żoną. Budujemy dom i jest dyskusja czy okno w dużej łazience ma być otwieralne. Ja oponuje za tym aby była tylko szyba bez otwierania bo będziemy mieć rekuperację, łazienka jest duża i okno wysokie 70x210. Ona że musi mieć przynajmniej uchylne bo wilgoć i para, musi być wietrzone. Co wy myślicie na ten temat? #budowadomu #budujzwykopem
  • 141
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Zrób fixa i się nie pieprz z osobą która nie ma pojęcia o działaniu wentylacji. Takie okno to już w zasadzie świetlik a nie okno.

Mam w swojej łazience budowanego domu okno 1x1,5 i żałuję, bo trzeba będzie i tak wstawić szyby mleczne. Dom był projektowany pod wannę, a teraz nie mogę na tej ścianie postawić prysznica. Najchętniej wydupiłbym to okno w pisdu ale za późno się z tym ogarnąłem.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Mimo wszystko brak możliwości szybkiego przewietrzenia (zadymienie, chemia) nie przemawia do mnie, normalne, otwierane okno jest dużo lepsze. Przecież cena pewnie się wiele nie różni. A można mieć zamknięte okno cały czas, ale na pewno będzie wiele sytuacji, że to okno przydało by się otworzyć. Nie wyobrażam sobie mieszkać w domu gdzie nie mogę otworzyć okna. Nawet w sytuacji zagrożenia otwarcie okna może uratować życie.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: wszystko fajnie ale przy otwieraniu okna bez komina nie wytworzy się różnica ciśnień więc wietrzenie będzie nieefektywne, powietrze będzie stało. Jedynie siła wiatru coś tam wdmucha ale o wydmuchaniu nie ma mowy.

Po to jest wentylacja mechaniczna by sobie radziła z tym problemem, a wysusza powietrze znakomicie.
  • Odpowiedz
@ksiak: Coś masz z inteligencją? Nikt cie nie prosił o korepetycje. Poza tym nie doradziłeś OP'owi. Nie trzymasz się tematu o którym jest wpis tylko się dopier.lasz uj wie czemu do mnie. I przestań kłamać że pijesz do 7 komentujących jak linkujesz tylko mnie.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: mam rekuperację i szczerze mówiąc jak są takie #!$%@? upały to wywietrzenie wieczorem na paręnaście minut dużo daje, nawet jak ustawisz wyciąg na 100%. Daj otwierane, otworzysz wszystkie okna żeby był przeciąg i szybko temperatura spadnie o 2 stopnie
  • Odpowiedz
Ok nie chce mi się wszystkim odpisywać ale dzięki za dyskusje. Jak widać opinie są podzielone. Właśnie dostałem info od firmy że do okna z ramą otwierana trzeba dołożyć po 5,5cm z każdej strony. Myślę że nie jest to aż tak dużo więc dla świętego spokoju zrobię okno otwierane. Mimo że zwykłą szyba podoba mi się #!$%@? bardziej ale trzeba czasem pójść na ustępstwa. (Okno na parterze)
  • Odpowiedz
różnica 80-120zł na oknie - oszczędność życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Skwarek85: to zależy od wielkości okna oraz okuć funkcji itp itd.

Coś masz z inteligencją?


@arinkao: no tak, zaczyna się obrażanie.

Poza tym nie doradziłeś OP'owi.


@arinkao: doradziłem w tym wpisie

Nie trzymasz się tematu o którym jest wpis tylko się dopier.lasz uj wie czemu do mnie.


@arinkao: Tylko Ty odpisałaś.

I przestań
  • Odpowiedz
Ona że musi mieć przynajmniej uchylne bo wilgoć i para, musi być wietrzone. Co wy myślicie na ten temat? #budowadomu #budujzwykopem


@GrzegorzPorada: Mój brat ma sporą łazienkę, wentylowaną rzecz jasna. Nie zmienia to nic. Wilgoć osiada na meblach, oknach i podłodze.

Jak nie otworzysz okna na 5min po kąpieli to najprawdopodobniej zacznie Ci coś zachodzić grzybem prędzej czy później. Wentylacja jest spoko, ale bardzo trudno jest wyeliminować wilgoć zaraz po kąpieli.
  • Odpowiedz
Gdy uchylasz okno to i tak powietrze przez nie przepływa, cieplejsze z pomieszczenia idzie do góry, a chłodniejsze z zewnątrz dołem.


@Miedziany_Brodacz: dokładnie tak, jak widzisz musi zachodzić różnica temperatur. Czyli latem to się nie sprawdzi gdy w środku będzie chłodniej niż na zewnątrz. Jedynie jesień, wiosna, zima. W zimie oczywiście nikt okna nie będzie raczej otwierał pozostaje tym samym jesień i wiosna. Pytanie czy reku wystarczy czy może trzeba coś
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Jako człowiek który mieszkał w mieszkaniach gdzie było otwieralne okno w łazience i takich gdzie nie było okna wcale, to powiem, że różnica jest ogromna i jest na plus dla otwieralnego okna.

- Możliwość łatwego przewietrzenia pomieszczenia
- Przy remontach, czy czyszczeniu łazienki mocniejszą chemią, jest to praktycznie dar.
  • Odpowiedz
@ksiak: Jakaś mechaniczna. W każdym razie bezpośrednio po prysznicu uchyla okno żeby wypuścić tę największą wilgoć. Resztę już załatwia wentylacja.

Może rekuperacja OPa będzie bardziej wydajna. Jednak wydaje mi się że warto sobie zostawić opcje w postaci okna.
  • Odpowiedz