Wpis z mikrobloga

Chciałoby się taką juleczkę, co? Nie dla przegrywa to, dla oskarka to!

Widzimy tu przykład oskarka z grzywką, która ewidentnie opada mu na oczy. Czasem widuję na mieście kolesi z podobnymi fryzurami. Za każdym razem się zastanawiam, jak w ogóle jest im w tym wygodnie. Jest to coś, czego nie potrafię zrozumieć: samemu utrudniać sobie życie. A może właśnie utrudnianiem sobie życia jest krótka fryzura, jaką ja mam? Przecież dla mężczyzny z polacką mordą krótka fryzura to właściwie gwóźdź do trumny na rynku matrymonialnym. Pędzel czy nawet taka grzywka ze zdjęcia poniżej jest dla kobiet bardziej atrakcyjna. Ja niestety sam robię sobie krzywdę, bo noszę krótkie włosy. Ostatnio - ze względu na pandemię i zamknięcie salonów fryzjerskich - kilka razy strzygła mnie siostra. Ustawiała maszynkę na 6mm i jazda równo całą głowę. Zawsze sobie tłumaczyłem to tym, że krótkie włosy są łatwiejsze w utrzymaniu i po prostu wygodniejsze. Nie wyobrażam sobie grzywki opadającej mi na oczy, którą co chwilę musiałbym poprawiać. No i strzyżenie w salonie fryzjerskim "u grażynki" jest tańsze niż barber.

Też tak sobie myślę, że z tymi przeszkadzającymi fryzurami u mężczyzn jest trochę jak z ogonem u samca pawia indyjskiego: przeszkadza przy ucieczce przed drapieżnikiem, ale informuje samice o dobrych genach.


#wlosy #fryzura #modameska #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #tfwnogf #przegryw #stulejacontent
wyjzprz2 - Chciałoby się taką juleczkę, co? Nie dla przegrywa to, dla oskarka to! 

...

źródło: comment_1624564124bOOE8q9DwJzcYs27JUopfG.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
dla mężczyzny z polacką mordą krótka fryzura to właściwie gwóźdź do trumny


@wyjzprz2: za to zapuść brodę, świetnie ukrywa cofniętą szczękę i pół mordy, polecam
  • Odpowiedz
Ostatnio - ze względu na pandemię i zamknięcie salonów fryzjerskich - kilka razy strzygła mnie siostra. Ustawiała maszynkę na 6mm i jazda równo całą głowę. Zawsze sobie tłumaczyłem to tym, że krótkie włosy są łatwiejsze w utrzymaniu i po prostu wygodniejsze


@wyjzprz2: rozumiem takie podejście u potencjalnej partnerki też by Ci nie przeszkadzało?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wyjzprz2: U ptaków te kolorowe ogony i przeszkadzacze w potencjalnej ucieczce informują o dobrym materiale genetycznym ale także faktycznie przeszkadzają i ściagają na siebie uwagę drapieżnika czyniąc z najlepszych samców najlepsze wabiki. Dzieje się tak dlatego ponieważ biologicznie życie samicy jest więcej warte dla gatunku i ewolucji niż życie samca. Jeden samiec może zapłodnić całe stado samiczek w pare dni/tygodni natomiast jedna samiczka dla całego stada samców jest kompletnie bezużyteczna ponieważ
  • Odpowiedz