Wpis z mikrobloga

Mirasy podróżniki mam pytanko kojarzycie gdzie w Tatrach można nocować pod namiotem? Może być na dziko lub na jakiejs fajnej miejscówce. Wybieramy się w przyszłym tygodniu z różowa pierwszy raz pod namiot. Ewentualnie przy schroniskach gdzieś? Nie raz na szlaku w Tatrach widziałem namioty rozbite chociaż podobno to nielegalne?? #gory #tatry #trekking #podroze
  • 8
@Szczescia_Sczypta: Biwakowanie na terenie Parków Narodowych jest surowo zabronione i grozi olbrzymimi mandatami.
Biwakowanie poza Parkami Narodowymi jest dozwolone tylko na terenach włączonych do programu "Zanocuj w Lesie". Szczegóły: https://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/mapa-obszarow-objetych-programem-zanocuj-w-lesie

W niektórych rejonach dozwolone jest używanie kuchenek gazowych. Nigdzie jednak nie wolno rozpalić ogniska poza obszarem przygotowanym i wyznaczonym przez Leśniczego/Nadleśniczego. W takim miejscu należy jednak mieć swoje drewno, gdyż pozyskiwanie runa leśnego i leżących gałęzi jest w Polsce nielegalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szczescia_Sczypta: @Afrati: @DJtomex:
Za biwak na terenie tpn jest chyba mandat do 500 zł. Tylko czy w prawie jest opisane czym jest właściwie biwak? Jak już ja bym próbował obok parku, np. las białego, koło kir jest las i tam na polu namiotowym albo obok bo po co płacić, okolice antałówki. To chyba teren lasów państwowych ale nie sprawdzałem.