Wpis z mikrobloga

Wpis @Pankracy911 przypomniał mi bardzo podobną historię. A w sumie to będzie z tego #coolstory z dwoma bonusami, więc może być trochę #tldr.

Miałem okazję obsługiwać dość nietypowe wesele w Sopockim Sheratonie - Polak [gdańszczanin] + Iranka, na dodatek mieszkający w Hamburgu. No i tym samym na weselu było towarzystwo polsko-irańsko-niemieckie. No i tak się bawią bawią ofkors chleją itd. i doszło oczywiście do momentu, w którym głowa głów musi przemówić. Wstaje nawalony dziadek dają mu mikrofon i tłumacza, który miał przełożyć wszystko na niemiecki, żeby ci z kolei przekładali na perski. No i zaczyna dziadzio patriotycznym tonem swój wywód, że ona teraz już nie jest muzułmanka, że wzięła polski katolicki ślub, niech oni to zrozumieją i akceptują, że ona przyjęła naszą wiarę itd. itp. Ciągle się powtarzał i walił tego typu teksty, Irańczycy nic nie rozumieli, a Polacy z zażenowania cali czerwoni. Dziadzio skończył swoją gadkę i nagle z tłumu wyrwała się tak samo nawalona kuzynka z charakterem polki emigrantki [o tym zaraz] z krzykiem skierowanym ku tłumaczowi "NIE TŁUMACZ TEGO!!!". No i on równie zażenowany co wszyscy inni powiedział tylko po szwabsku, że dziadek jest bardzo szczęśliwy i życzy im jak najlepiej :D

Teraz bonus nr 1: Siedziałem z kapelą i ekipą fotografująco-filmującą przy jednym stole i podbija do nas ta wspomniana nawalona kuzyneczka, przedstawicielka młodego pokolenia polskich emigrantów, która na tyle już zdążyła przez te 3 lata przesiąknąć ziemią niemiecką, że oczywiście Polską to ona gardzi. No i zaczyna do nas nawijkę po... angielsku O_o Żebyśmy światło skierowali inaczej, bo jej daje po oczach i nie idzie usiedzieć. Na to lider ekipy filmowców ze stoickim spokojem, że dlaczego ona mówi do nas po angielsku, skoro my Polacy i ona też i czemu po polsku nie mówi... "NO BO MI TAK ŁATWIEJ!". #!$%@?ć krew nas wszystkich zalała, a ona dalej swoje, że mamy światłem się zająć. No i tak nas męczy przez ładne kilka minut, a problem polegał na tym, że to było światło hotelowe, które tam wisi cały czas pod sufitem na wysokości kilku metrów i powinna się z tym zgłosić do obsługi hotelowej a nie do nas. Potem jeszcze raz miałem przyjemność z ową panią, gdy podeszła mnie #!$%@?ć, że nie jestem wart tych pieniędzy, które mi zapłacili, że jestem najgorszym DJ'em jakiego słyszała i w ogóle jestem beznadziejny. Ale to nic, że byłem tam jako DJ na życzenie pary młodej, która zaprosiła mnie na swoje wesele właśnie dlatego, bo spodobało im się jak grałem na imprezie, na której byli w Sopocie kilka miesięcy wcześniej i grałem dokładnie to o co mnie prosili. Ja swoje - kapela swoje. No nic. Dostałem zjeby od kuzyneczki, bo to przecież jej impreza a nie pary młodej prawda? ##!$%@?

No i bonus nr 2, który nigdy nie przestanie mnie bawić, jednocześnie załamując: Dzień przed weselem, jak przyszedłem przygotować sprzęt, pytam Pana młodego - dlaczego Sopot, skoro tamci z Iranu, a całe młode pokolenie siedzi w Hamburgu? "BO TANIEJ!" #!$%@? Sopot Sheraton "BO TANIEJ!" ...............

Ale generalnie całą akcję wspominam bardzo pozytywnie :)

tl;dr: dziadek Polak patriota na międzynarodowym weselu zrobił muslimom wykład religijny, #!$%@? kuzynki emigrantki są sukami i nie obchodzi ich, że to nie ich wesele, wesela w Sheratonie są tanie

#coolstory #wesele #polakicebulaki #niemcy #muslimy #muzulmanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Sickstee: Zawsze mnie to bawi, jak ktoś wyjedzie za granicę i już po 4-5 latach po polsku nie mówi, tłumaczy jak to mu się słówka mylą albo udaje akcent, bo on jest taki International :D #zagranico
  • Odpowiedz
@Krs90: ostatnio na angielskim babeczka nie mogła się wysłowić po polsku więc powiedziała po angielsku i się jakoś dogadałyśmy - po prostu zabrakło jej słów(miała to na końcu języka ;D) - więc da radę wszystko - chociaż popieram, ze udawany akcent jest bekowy :D
  • Odpowiedz
@Zarov: Nie gram wesel. To była jednorazowa akcja, bo parę młodą poznałem w klubie na swojej normalnej imprezie i poprosili mnie, żebym zagrał na zmianę z kapelą. Kapela grała normalnie jak na polskim weselu, a ja grałem swoje czarnusze rapy, które gram normalnie :)
  • Odpowiedz