Wpis z mikrobloga

zaryzykowałbym stwierdzeniem, że piłka nożna jest najbardziej widowiskową


@quizonmyface: Co jest widowiskowego w piłce nożnej? Tam pada średnio 4 gole na półtora godziny i dłużyzny.
W siatkowej co 3 odbicie to atak, bardzo widowiskowe. W koszykówce akcje są szybsze, więcej zwrotów akcji i więcej punktów.

[piłka nożna jest] i jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych drużynowych

Siatkówka jest znacznie bardziej zespołowa. Tam nie ma miejsca na solistów, którzy samo sobie odbiorą,
  • Odpowiedz
@neoklasyk:

Naprawdę tak Cię to boli, że ludzie mają jakieś zainteresowania ?


Po prostu oglądanie meczów to nie są zainteresowania. To tylko przedłużenie plemiennych, pierwotnych instynktów. Pełni bardzo potrzebną funkcję jak kiedyś np. walki gladiatorów (spełnia potrzebę "my kontra oni", rozszerza uczucia wspólnotowe, dzięki czemu antagonizowanie ze względu na przynależność grupową przenosi się na całe narody, a nie na sąsiednią wioskę, oraz spaja przynależność plemienną, tu narodową), ale nie nazywajmy tego
  • Odpowiedz
oglądanie piłki w telewizorze

zainteresowanie

Wybierz jedno
I jeszcze żeby ludzie to traktowali jako guilty pleasure, jak oglądanie jakichś głupich seriali, ale to jest brane na poważnie
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry czyli uważasz, że każdy z tagu #mecz, to Janusz z piwem w ręku, który bezmyślnie gapi się w ekran i drze ryja, a jak już nasi dostaną w dupę, to całkowicie zapomina o piłce nożnej? Czyli to tak, że ludzie którzy naprawdę interesują się piłką, taktykami, nawet grają w niższych ligach żeby próbować swoich sił, nie mogą usiąść przed telewizorem kiedy gra ich drużyna narodowa, bo to robi z nich
  • Odpowiedz
Co jest widowiskowego w piłce nożnej? Tam pada średnio 4 gole na półtora godziny i dłużyzny.

W siatkowej co 3 odbicie to atak, bardzo widowiskowe. W koszykówce akcje są szybsze, więcej zwrotów akcji i więcej punktów.


@void1984: może użyłem złego słowa „widowiskowy”... :D do siatkówki bym nie porównywał. To jest zupełnie inny sport przez brak kontaktu, brak bliskiej presji ze strony rywala. Brak potrzeby używania siły.

Co do koszykówki, to można
  • Odpowiedz
@void1984 dla mnie taka siatkówka w ogólnie nie jest widowiskowa. Jest strasznie powtarzalna. Co chwila atak i co chwila punkty. Podobnie kosz, tyle że tutaj jakieś rzuty za trzy, czy inne, bardziej widowiskowe rzeczy, się zdarzają.
W piłce nożnej, oprócz widowiskowych zwrotów akcji, można zobaczyć czasami widowiskowe gole. Np. ten Pavarda z Argentyną na mistrzostwach świata 2018.
Poza tym, ci soliści, którzy nie raz potrafią odwrócić wynik meczu, też potrafią zrobić taką
  • Odpowiedz
@quizonmyface: Nie odczuwasz dłużyzn pomiędzy zdobytymi punktami? Dla mnie to największa wada oglądania nożnej. Kopią tam i z powrotem, a nic z tego potrafi nie wyniknąć przez godzinę.

Od nożnej odrzuca mnie też teatr odgrywany pod karne. W tym sporcie nie chodzi o to by zagrać lepiej niż przeciwkni, tylko położyć się szybko w polu karnym i dostać karnego.
W bardziej kontaktowych sportach, jak rugby, czy koszykówka tego nie ma. Ta
  • Odpowiedz
dla mnie taka siatkówka w ogólnie nie jest widowiskowa. Jest strasznie powtarzalna. Co chwila atak i co chwila punkty.


@MLeko29: Zgadza się, powtarzalna, ale powtarzalne elementy są widowiskowe i kończą się punktem, a nie przekopywaniem piłki tam i z powrotem przez godzinę, bez zmiany wyniku.
To że gra prowadzi szybko do punktu dla jednej ze stron powoduje że każda chwila się liczy. Nie ma sytuacji "poszedłem do ubikacji, wracam, a tam
  • Odpowiedz
@void1984 to czy w piłce każda chwila się liczy, zależy od meczu. Niektóre są szybkie i idzie akcja za akcję, a niektóre wolne, co też wynika z taktyk drużyn które się ze sobą mierzą.
Dla mnie każda chwila jest ważna, bo takie przekopywanie piłki tam i z powrotem po całej szerokości boiska, ma na przykład na celu rozciągnięcie defensywy przeciwnika. Ważne jest też jak się piłkarze ustawiają, nie tylko ci blisko piłki.
  • Odpowiedz