Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki USC który przyjmie mi wniosek o zmiane imienia? Byłem w #bydgoszcz i #torun, to nawet nie przyjeli do dalszego procedowania bo obecne imie nie jest "osmieszajace" gdzie wg ustawy z 2008 przesłanek jest więcej, a konkretniej (art4.2 ustawy z 2008) imie które jest uzywane, posługuje sie od kilku lat innym niz w dokumentach i chce w koncu to uzupełnić, a tu nawet wniosku nie chca przyjac, moze to nawet nie lepiej, bo i tak mam jedna szanse a skoro nie znaja ustawy to by odrzucili, ale moze ktos przechodził taki proces i poradzi w którym USC złozyc wniosek?
#usc #prawo #pytaniedoeksperta #imie #imiona

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d36a8daee6da000a9a7645
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Jakie masz imię?


@runcek: Pewnie ma Janusz i się wstydzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poważnie to nie mam pojęcia kiedy przyjmują taki wniosek o zmianę i kiedy odrzucają. Każdy powinien mieć prawo zmienić coś, co jest elementem jego życia, a na wybór czego nie miał imienia.

Tak więc Brajan, Ariel, czy jak ci tam, próbuj.
Ale że nie wpisałeś tego imienia to
  • Odpowiedz
@runcek: podobno? przeciez pelno jest geraldow w polsce (stan na 2019: 173 sztuki). gerardow oczywiscie sa grube tysiace. zadnego bym nie zmienial.

ciekawe jakie to op ma imie, ze jest az tak wstydliwe. predzej sie zmienia nazwiska, bo z tymi to juz roznie bywa.

@ziemniag: waclaw zajebiste imie! po prostu wacek. jezeli ktos ma wiecznie dobry humor, to pasuje.
  • Odpowiedz
OP: @trylylyly: generalnie nie po to sie głowie jak zmienić imie by teraz sie nim chwalić, ustawa pozwala zmienic na imie które uzywa sie faktycznie(i mam na to dowody), tylko urzędasom sie utarło, ze imie musi być obraźliwe, bo inaczej nie da rady... dlatego pytam o jakis kompetentny USC

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz