Wpis z mikrobloga

Bądź mno, anon lvl 25
Rób remont
Weź "fachowca", ot łepek starszy kilka lat. Zabiera się za składanie kuchni i oczywiście nie pasują mu śrubki
- Panie, te śrubki to za krótkie, dłuższe trzeba
- Jasne, jakie trzeba?
- TRÓJKE 20mm
- Już jadę, zaraz wracam

Wbijam do ciastoramy, biorę M3 w różnych długościach. Tanie to, a nie wiadomo czy nie będzie zaraz inna potrzebna
Wracam.
- oooo panie, z pana to mechanik nie będzie, hehe (#!$%@?, że studiowałem MBM xD). TRÓJKIE miał pan wziąć, a nie DWÓJKIE
- Ale wziąłem trójkę, M3 tak?
- Nie no panie, TRÓJKA to M4 ehhh nic pan sie nie znasz
WTF.exe
- Jak trójka to M4? Gdzie pan zmierzy 3mm na śrubie M4?
No i chłop zaczyna mierzyć suwmiarką średnicę wewnętrzną
- Widzisz pan, tutaj jest 3mm. TRÓJKA
- No powiem panu, że od zawsze myślałem, że M4 oznacza 4mm średnicy zewnętrznej, a nie wewnętrznej
- Ehhh panie... Ja po technikum jestem, to chyba wiem lepiej
- Powiem panu, że ja po studiach mechanicznych i mnie tam inaczej uczyli
- *mamrocząc* no i mamy potem #!$%@? takich specjalistów... Dobra, kup pan te większe śruby teraz.

Dobrze, że nie trzeba było drobnozwojnej, bo chłopowi by chyba głowa wybuchła.

W nawiązaniu do wpisu https://www.wykop.pl/wpis/58563953/przyjsc-pierwszy-raz-do-sklepu-elektronicznego-to-/
Nawet "fachowiec" nie zawsze wie czego chce.

#heheszki #remontujzwykopem
  • 27
@kwiateusz: Hmm jak gość mówi "trójkę" myślę M3, standardowy skok. Jakby powiedział 3/8 to bym się zastanowił czy go nie #!$%@?ło i mnie po calowe nie wysyła. Trochę pierdzielisz bełkotem jak:

za to kocham standardy, jest ich tyle do wyboru


O to chodzi w normach, żeby nie było ich W #!$%@?. Mówimy tylko o rodzajach gwintu, a nie łba śruby.
Pewne rzeczy w mechanice są domyślne i nie trzeba ich precyzować.
@taki_typa: To jest najgorsze co może być. Wczytasz się w temat, żeby nie wyjść na idiotę jak coś kupujesz w sklepie 'specjalistycznym', upewniasz się 10 razy jak coś się nazywa i że potrzebujesz tej konkretnej części. Idziesz do sklepu, pytasz czy coś takiego mają, a oni do Ciebie, ale trójki, dwójki, sto osiemdziesiątki? Jakby za każdym razem to #!$%@? znaczyło to samo, te ich dwójeczki xD
Mówimy tylko o rodzajach gwintu, a nie łba śruby.


@taki_typa: mnie uczono że śruba ósemka to to #!$%@? ósemka, czyli 8mm ż gwintem, klucz 13mm.
Ale np u ruskich (przynjamniej w ciagniku ichniejszym) śruba m10 czyli normalnie u nas pasujaca na klucz 17 miały łeb na klucz 14mm.

Nadal ni #!$%@? nie wiem czemu chłop ci #!$%@? że m3 to tak naprawe m4
@taki_typa Zamówiłem sobie kiedyś trójnik pomiarowy LPG na wąż o średnicy wewnętrznej 12mm w jedym z większych sklepów z tego typu asortymentem. W tym co przyszło, króćce miały 11mm średnicy, przez co nawet z opaską nie było szczelnie. Na mojego maila z uwagą żeby poprawili opis na stronie sklepu dostałem odpowiedź, że wszystko jest ok, bo na zgrubieniu, które ma zapobiegać zsuwaniu się węża jest 12mm.
Także tego...
@jaskins: Polacy to w ogóle jacyś zakompleksieni często. Pracowałem kiedyś w USA po maturze w dwóch pracach żeby sobie dolców dorobić jak najwięcej. No i w pierwszej pracy w polskim sklepie miałem szefową z polski, która wywyższała się przy każdej możliwej okazji i ego ogólnie miała #!$%@? w kosmos. Kilka razy wyskoczyła do mnie z pyskiem że powinienem pracować szybciej i tutaj nie ma czasu na pogaduchy (zwykły small-talk z innymi