Wpis z mikrobloga

Mój gruzik już po remoncie :)
Poszło w niego około 14k ale już mamy skrzynię po kompletnej regeneracji i silnik uszczelniony oraz wymienione multum części jak rozrząd, wszystkie elementy ruchome, rolki paski, nowy kompresor klimy z przewodami, poduszki kołyski itp itd.
Są też nowe soczewki bixenon (omg jak to teraz świeci)

Teraz leci za 2 tyg na lakiernię na nowy lakier czarna perła 3 warstwowa (kolor z palety bmw lub mazdy - jeszcze się zastanawiam).

Felgi też idą w czarny kolor i będą służyły jako zimowe, na lato będzie komplet od S8 również pomalowany na czarno.

Na ten sezon jest jeszcze plan na oklejenie wykończeń drewnianych w środku na czarno i gruntowny detailing.
W przyszłym sezonie lub najpóźniej za 2 sezony będzie zmiana car audio na coś mocniejszego ale nie będzie to typowy hi-end bo nie jest to też auto do codziennej jazdy.
#pokazauto #motoryzacja #pokazgruza #chwalesie
Pobierz Odwrocuawiacz - Mój gruzik już po remoncie :)
Poszło w niego około 14k ale już mamy ...
źródło: comment_16243436463iSq786zyivKgtUNwNPkpF.jpg
  • 130
@Odwrocuawiacz: Piękne auto ale nie wiem czy czarne felgi do czarnego auta tego typu to dobry pomysł. Wszystko się zlewa i średnio to wyglada. Najlepiej jakieś ładne srebrne felgi by pasowały, taki VIP style, chyba tak to się zwie
@ksiak: na stacji diagnostycznej sprawdzają co roku i podają wartości procentowe, wiem że w przypadku wielowahacza trzeba mieć pewną tolerancję na te wyniki natomiast bardziej mnie interesuje czy między jednym a drugim kołem nie ma znacznej różnicy jeśli jest to wówczas wymieniam amortyzatory.
na stacji diagnostycznej sprawdzają co roku i podają wartości procentowe,


@Odwrocuawiacz: na stacji diagnostycznej nie sprawdzają sprawności amortyzatorów. Przestańcie ludzie powtarzać ten mit. Aby sprawdzić stan amortyzatora należy go albo zdemontować albo zweryfikować to w inny sposób który jest opisany w mądrych książkach.
Test na stacji można sobie wsadzić w kosz. On służy tylko jako wskazówka i nic więcej. Fabrycznie nowe zawieszenie pokazuje 80% tyle samo ile kilkunastoletnie zużyte.
@ksiak: no to może też zależeć od stacji, tam gdzie jeżdżę wszystkimi samochodami od prawie 15 lat zawsze diagnosta ustawia na kompie model jaki bada i sprawdza, raz w jednym oplu wyszły wyniki 74% jedno koło i ok 50% drugie więc wydal mi zaświadczenie że amory do zmiany, po przyjechaniu po kilku dniach z nowymi amorami pokazało 95% i 93%.
no to może też zależeć od stacji, t


@Odwrocuawiacz: nie to nie ma znaczenia. Ten przyrząd bada sprawność całego układu na co wpływ mają
- wahacze
- sprężyny
- amortyzatory
- rozmiar, profil, typ opony
- ilość powietrza w ogumieniu

raz w jednym oplu wyszły wyniki 74% jedno koło i ok 50% drugie więc wydal mi zaświadczenie że amory do zmiany,


@Odwrocuawiacz: no i mogłeś mu powiedzieć, żeby sobie to
W przyszłym sezonie lub najpóźniej za 2 sezony będzie zmiana car audio na coś mocniejszego ale nie będzie to typowy hi-end bo nie jest to też auto do codziennej jazdy.


@Odwrocuawiacz: podziwiam za zapał, ale za 2 sezony to pewnie zapomniesz, że takie Audi miałeś w ogóle xD chyba, że jesteś z tych co 'to auto ma u mnie dożywocie' xDD

Ale plusa dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°
@mistejk: pisałem że pracuję w branży, akurat w dziale odpowiedzialnym za naprawy powypadkowe więc zwracam koszt materiałów w zakupie i z chłopakami się dogadam i mi po godzinach to ogarną zmieszczę się w kwocie podanej. Materiały mamy klasy premium ale lakiernicy są bardzo wydajni i idzie mało materiałów.

@Tytanowy_Mateusz: 14-17 litrów w zależności od natężenia ruchu
@zxcvf: właśnie już jestem po słowie z kilkoma mireczkami, jeden mi nawet wysłał