Wpis z mikrobloga

W filmie Dawida Myśliwca o LGBT widać jak Mentzen "ekonomiczny idol kucy" błędnie posługuje się statystyką i korelacją, i nadal wierzą że jakby wprowadzić te gospodarczo-podatowe pomysły konfederacji to na drugi dzień nie wylądowaliby na ulicy "bo Memcen tak obliczył, a Janusz mu coś o singapurze podyktował" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neuropa #bekazprawakow #nauka #konfederacja
  • 64
  • Odpowiedz
facet posiadający sporą firmę pozwalającą ludziom ogarniać sprawy podatkowe zna się na ekonomii choćbyś nie wiem jak go nie lubil :)


@macan: Na podatkach, nie na ekonomii. Z resztą Mentzen jak już przyznawał w wywiadach jest cynikiem i zwyczajnie mówi to co wyborcy chcą usłyszeć, choć sam w to nie wierzy. Jak można ufać komuś, kto wprost mówi, że kłamie, to ja nie wiem.
  • Odpowiedz
Nie żebym był miał zamiar bronić Mentzena, ale ktoś się podjął analizy jego wypowiedzi dotyczących stricte EKONOMII, w których np. głosiłby coś stojącego w sprzeczności z obecnym konsensusem naukowym, ewidentnie by się kompromitował, ujawniał duże luki w swojej wiedzy ekonomicznej? Chętnie bym przeczytał.
Bo dyskutujecie już któryś raz i ciągle to wygląda tak:
- Hehe, no nie zna się ekonomii.
- Ty się nie znasz, Mentzen się zna.
- Gówno się zna.
  • Odpowiedz
@xiv7 Zacietrzewiona neuropa prędzej się zesra niż przyzna, że gość z doktoratem z ekonomii, prowadzący najszybciej rozwijającą się działalność w branży doradztwa podatkowego w Polsce zna się na ekonomii xD
  • Odpowiedz
Nie żebym był miał zamiar bronić Mentzena, ale ktoś się podjął analizy jego wypowiedzi dotyczących stricte EKONOMII, w których np. głosiłby coś stojącego w sprzeczności z obecnym konsensusem naukowym, ewidentnie by się kompromitował, ujawniał duże luki w swojej wiedzy ekonomicznej? Chętnie bym przeczytał.


@Clermont: Ale chodzi o jego wypowiedzi, kiedy mówi jak ekonomista, czy wtedy gdy mówi, jak polityk Konfederacji? Bo z programem gospodarczym Konfederacji rozprawił się sam Mentzen ostatnio u
  • Odpowiedz
ale ja też jestem z tej samej branży consultingowej co Mentzen. Ekonomia i doradztwo podatkowe to dwie zupełnie różne rzeczy.

Doktorat też piszę i nie powiedziałbym, że znam się na ekonomii. Znam się na jej wycinku.


@ZaplutyKarzelReakcji: A widzisz. Napisałbyś, że się znasz, trochę #!$%@?ł o gejach i lewactwu, i miejsce na listach Konfederacji jak znalazł. Kuce tutaj z miejsca by głosiły twój geniusz.
  • Odpowiedz
Ale chodzi o jego wypowiedzi, kiedy mówi jak ekonomista, czy wtedy gdy mówi, jak polityk Konfederacji? Bo z programem gospodarczym Konfederacji rozprawił się sam Mentzen ostatnio u Stanowskiego.


@TenTypZez: Jedno i drugie.
Co mówił o programie gospodarczym? Przyznam, że obejrzałem tylko fragmenty, i jedyne, co wbiło mi się w pamięć, to wałkowanie tematu LGBT, obrażanie uczuć religijnych i jak zwykle pytania o kontrowersyjne wypowiedzi JKM, Brauna.
  • Odpowiedz
@Clermont: No mówił, że jest nierealny i żadnych podatków nie obniżą. Po pierwsze Unia nie pozwoli, a po drugie nawet jakby pozwoliła, to nie będzie z czego zbilansować wydatków państwa, więc nie da rady. I tyle z programu konfederacji. W formie żartobliwej kompilacji, bo nie chce przeszukiwać materiału, ale masz tutaj, oryginał sam znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenTypZez: OK, fragment o nierealności też kojarzę, chociaż nie wiem, jak to się ma do domniemanej ignorancji ekonomicznej. To polityk, więc realizuje jakieś interesy, lawiruje, kręci, mówi to, co ktoś chce usłyszeć; być może jest w tym nieudolny, nieszczery. Ale piszecie o nim jak o fizyku, który wierzy w teorię eteru, więc oczekiwałbym jakiegoś mięsa - absurdalnych stwierdzeń, którym wyraźnie przeczą dostępne badania i dane statystyczne i z którymi nie zgodzi
  • Odpowiedz
@Clermont: Ale ja wprost powiedziałem, że uważam go za cynika. O ekonomii pojęcie ma, czego przebłyski było widać choćby w tym wywiadzie, choć nie jest w niej żadnym autorytetem, choćby dlatego że często powołuje się na teorie z Austriackiej Szkoły Ekonomii, które były obalane empirycznie. Za to kiedy już przemawia jako polityk, to wtedy mówi ekonomiczne bzdury, czyli program konfederacji, tyle że sam w nie nie wierzy. I tu jest główny
  • Odpowiedz
@eriicforrester: @Cypselus: W MAŁYM KRAIKU DZIAŁA, W WIELKIM DZIAŁA, W ŚREDNIM DZIAŁA, TYLKO U NAS BY NIE ZADZIAŁAŁO KUUUURŁA!!! MY MUSIMY PO SOCJALISTYCZNEMU I TO DOPIERO NIE DZIAŁA ALE WAŻNE ŻEBY NIE ZASTOSOWAĆ NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE ROZWIĄZAŃ BO BY CZASEM WYSZŁO ŻE WSZĘDZIE DZIAŁAJĄ!!!!
  • Odpowiedz
@ttbt: Może tak, może nie. Ich argumenty często brzmią przekonująco, jak nie wiesz, gdzie ukryte jest kłamstwo/manipulacja. Albo jak nie umiesz weryfikować informacji i powielasz fejki. To są poważne braki w edukacji niestety, ale niekoniecznie są to straceni ludzie. A dodatkowo zadziałało na nich motywująco wynoszenie chama na piedestał przez PiS
  • Odpowiedz
@xiv7: a że jest doktorem to zna się też na medycynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym najlepszy program gospodarczy to "nie będzie żydów gejów aborcji i ue" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz