Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dzisiaj na rondzie zaliczyłem uślizg przedniego koła.
Warunki ideolo, prędkość normalna (zawsze tak tam jadę), asfalt czysty bez niespodzianek.
Stała prędkość, nie zamknąłem manetki czy coś
Opona z przodu mitas, skończyła już 3 latka.

Czy mogło to być spowodowane zabrudzeniem opony? Tzn. nie chodzi mi o to że była z błota czy coś, ale motocykl stał pod chmurką z 3 dni a z drzew leci taki żółty pył i osiada na wszystkim.
Albo czas na wymianę opony? Bieżnika jest dużo jeszcze, stara też jakoś nie jest bardzo a ja jeżdżę normalnie.
#motocykle #kiciochpyta

Edit : nie #!$%@?łem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@Ketonowy: gwarancji Ci nie dam że to jest powodem ale przez ten pył asfalt jest urewsko ślizgi, jak kilka lat temu wracałem po pracy z nocek to zawsze tyle tego leżało że praktycznie każdy zakręt można było bokiem robić i to jadąc z 10-15km/h wolniej niż przepisowo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ketonowy powietrze w oponie prawidłowe? Niewiele się znam, ale ja jeżdżąc na lekkim kapciu z przodu ( na pierwszy rzut oka nic nie było widać) miałem takie właśnie odczucie jakby mi koło chciało uciec. Sprawdziłem ciśnienie tak rutynowo, i był zonk.
le ze aż tak? Zawsze myślałem że średniej jakości opona szybciej puści na zimnym...


@Ketonowy: nie mam zaufania do mitasa już kilka opon tylnych zjechałem. Takt że do motocrosu ale na mokrym wyślizganym asfalcie wystarczy na 2 biegu odwinąć do końca w 44KM aby od razu złapać uślizg.
Jeździłem też na E09 i było podobnie czyli #!$%@?.
Mitas nadaje się w teren ale to tyle.