Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#samochody #motoryzacja #pierwsze4kola
Czy samochód ze skrzynią automatyczną to dobry pomysł na pierwsze auto?
Mogę kupić od ojca koleżanki Toyotę Corollę 1.6 z instalacją gazową z 2007 roku. Pierwszy właściciel, prawdziwe 220 tys. przebiegu, pełna dokumentacja itd.

Spełnia wszystkie moje wymagania, czyli jest na tyle nie droga, bym się nie martwił jak coś zepsuję, posiada klimatyzację, będzie się raczej mało psuć, bo Toyota oraz tania w eksploatacji, bo LPG.
Tylko się tego automatu boję. Wujki janusze pieją, że jak ktoś na początek do automatu wsiądzie, to zapomni zmiany biegów i nie będzie potrafił już pojechać normalnym autem.

Co o tym myślicie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cf5a7daee6da000a9a6ec3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli na kursie nie wciskali Ci do głowy głupot, żeby ruszać bez dodawania gazu


@NuklearnySzpadel: Są samochody, którymi możesz tak robić i dynamicznie startować, problem jest taki, że nie są to wersje z silnikiem 1.4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tematu, to jeżeli ktoś uważa, że już nauczył się jeździć manualem to można spokojnie brać automat, który jest wygodniejszy. Umiejętność jazdy manualem jest tylko przydatna,
  • Odpowiedz
@NuklearnySzpadel:

w tym przypadku dla mnie dynamiczny start = szybciej niż inni pod światłami. Jak miałem auto 2.7 V6 (+ lekkie) to bez problemu można było właśnie szybko puścić sprzęgło bez gazu (gaz dopiero po puszczeniu) i inne osoby raczej były widoczne w lusterku wstecznym, a auto nie gasło.

Nie chodziło mi tutaj o ściganie się na torze.
  • Odpowiedz