Wpis z mikrobloga

#militaria #lotnictwo #iiwojnaswiatowa #film
Kurde, wczoraj miałem okazję zobaczyć na żywo B-25 w Lesznie na pokazach. No i przypomniało mi się, że w filmie "Pearl Harbor" startowali nimi z lotniskowca. W ujęciach gdzie odciążają maszynę żeby udało się wystartować potrzebują całej długości lotniskowca żeby się wzbić, w kolejnej scenie widzę coś takiego jak na screenie poniżej. Pytam ja się WTF?! Oni prawie cały pas z------i w samolotach więc jak mieliby wystartować?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dominias - #militaria #lotnictwo #iiwojnaswiatowa #film
Kurde, wczoraj miałem okazję...

źródło: comment_1624203388Dq78cmxgooeSqlQBYKxUsP.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trzezwiejacy_Pijaczyna: przeczytaj jeszcze raz wolniej pajacu, a nie mi tu z agresją wylatujesz. We filmie jest scena gdzie odwzorowują długość lotniskowca i mówią, że tyle potrzeba do wystartowania, a po chwili pokazują, że połowę lotniskowca mają z------ą w samolotach - rozumiesz tutaj brak logiki we filmie czy jesteś zbyt ograniczony, żeby to ogarnąć?
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: dobra bo ja nie mam siły na takich jak Ty. Ja tu k---a o filmie gadam, a ten mi w--------a z faktami historycznymi. Nie k---a - to nie jest wątek dotyczący historii i tego jak to wyglądało naprawdę! Tylko k---a dotyczy tego, że debile we filmie 5min nagrywali proces tego co muszą w-----ć ze samolotu, żeby udało mu się wystartować na pełnej długości lotniskowca, a okazało się, że na
  • Odpowiedz
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: po pierwsze, za szkołą tęsknie i chętnie bym sobie do niej znowu pochodził - po drugie dopasowałem się poziomem do tego co piszesz i na Twój atak odpowiedziałem tym samym. No a po trzecie nie lubię mądralińskich - założę się, że miałeś konto na elektrodzie i byłeś z tych którzy "zamykali temat".
  • Odpowiedz
@Dominias @MshL Mitchelle, jeśli chodzi o masę, były lżejsze od współczesnych F-16 czy F-18. Natomiast największym samolotem, który wystartował z pokładu lotniskowca (i to bez pomocy katapulty) był ważący 55 ton C-130 Hercules.

https://www.military.com/video/military-aircraft-operations/carrier-landings/c-130-carrier-landing-without-hook/2812569251001

@kolegamichaua Pierwszy lotniskowiec wyposażony w katapultę wdrożono w 1954. B-25 musiały wystartować z pokładów lotniskowców o własnych siłach.
  • Odpowiedz