Wpis z mikrobloga

Czego dowiedziałem się na wczorajszej imprezie rodzinnej:

- Bill Gates chce zdepopulować świat i maczał palce w wybuchu epidemii
- a CEO Pfizera to się w ogóle nie zaszczepił własną szczepionką! (10 sekund zajęło mi zweryfikowanie negatywne tej informacji)
- globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka, a przynajmniej nie jest to duży wpływ
- weganizm sam w sobie niby nie jest zły, ale jest on sprzedawany w "pakiecie" z "ideologią LGBT", ekologizmem, aborcją i eutanazją i młodzi ludzie są tym bałamuceni
- a lekarze, którzy wyjeżdżają za granicę powinni zapłacić za studia.
  • 163
@smutny_czlowiek:

a lekarze, którzy wyjeżdżają za granicę powinni zapłacić za studia.

Studia zostały opłacone z podatków, koniec tematu. Tak samo nie dostanę z powrotem pieniędzy wpłaconych na publiczną służbę zdrowia, jeśli nie miałem potrzeby z niej korzystać, albo nie dostaję zwrotu za pieniądze zmarnowane przez polityków w ten czy inny sposób.

Taki pomysł mogą popierać tylko przygłupy, które nie są w stanie wyobrazić sobie patologii, do której doprowadziłoby przymuszanie młodych lekarzy
@smutny_czlowiek ale pkt 3 to ciekawa sprawa. Bo od dawna ciekawi mnie właśnie nadpodaż wegan wśród lewej strony. A nie widzę powodu poza pakietyzacja poglądów. Sposób odżywiania powinien być oderwany od polityki a statystyki wskazują na coś innego.


@jajo_pandzianka przeciez weganizm wynika w glownej mierze z rozwinietej empatii i wspolczucia dla slabszych (tu zwierzat).
Tak trudno wyobrazic sobie, ze ludzie ktorzy kieruja sie takimi odczuciami moga byc rownie wrazliwi na krzywde mniejszosci
- a lekarze, którzy wyjeżdżają za granicę powinni zapłacić za studia.


@smutny_czlowiek: Zgadzam się.

oczywiście, wykłócałem się z nimi o to. Ale szczerze, to teraz żałuję, bo niczego to nie zmieniło. Poza tym wyczerpujące jest jak masz całe towarzystwo przeciwko sobie.


Nie warto, człowieku nie warto. Mam pewną część rodziny o złych poglądach, w sensie jedyne źródło to TVP i ja osobiście ani słowa się nie odzywam, za każdym razem jak