Wpis z mikrobloga

  • 1
To jest tutaj nieistotne. Zamknięte granice to zamknięte granice. Jedne pochwala, drugie potępia.


@ziumbalapl Jeżeli rozmawiamy na poziomie takich uproszczeń, to po co w ogóle pisać. Czym innym jest zamykanie granicy przed imigrantami, a czym innym przed swoimi obywatelami. Zrownywanie tego nie ma żadnego sensu. Tak jakby pisać, że na Białorusi i na Islandii policja jest taka sama. Tu i tu zamyka ludzi. Co prawda za Bugiem opozycję, a na Islandii kryminialistów, ale co z tego. Tu i tu zamyka.

Jak chcesz się dowiedzieć więcej, to dość dobrze to krytykuje Harari w jednej ze swoich książek.
  • Odpowiedz
@60scnds: Fenomen Bena Shapiro sprowadza się do tego, że pomimo braku rzetelnej wiedzy jest świetnym mówcą, dlatego też tak popularne są jego filmiki, gdzie orze licealistów i średnio rozgarniętych studentów. Natomiast gdy Andrew Neil, jeden z najbardziej konserwatywnych dziennikarzy w brytyjskich mediach głównego nurtu i człowiek zdecydowanie bardziej ogarnięty niż większość oponentów Shapiro zadał mu niewygodne pytanie, to Ben się zesrał i zwyzywał go od lewaków xD https://youtu.be/PRF3r3zUGqk
  • Odpowiedz
@Oklezcep: xD Tego nie znałem, dobre.

Mniej więcej wiem jak to działa. Dla mnie to trochę ekwiwalent kariery bokserskiej zbudowanej na kelnerach. Rzucają takiemu benkowi nierozgarnięte, lewicujące studentki, które nie za bardzo potrafią mówić i jednocześnie się nie popłakać, a on udaje, że je masakruje i robi sobie zasięgi. Też nota bene nie zawsze mu to wychodzi. Problem takich ludzi sztucznie promowanych polega na tym, że zaczynają szybko przeceniać swoją
  • Odpowiedz