Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Mam od kilku dni auto zastępcze Toyotę Yaris i strasznie dużo pali jak na tak małe auto... Po przejechaniu 100 km tylko po mieście (krótkie odcinki po 2-3 km), średnie spalanie wyszło prawie 10 l. To normalne przy silniku 111 koni? Auto poprzedniej generacji.
Zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest wszystko w porządku, ale jeżdżę w sposób normalny - nie dziadkowy, ale też nie jak wariat, jest jakaś tam dynamika.

Nigdy w życu nie zwracałem uwagi na spalanie, ale w Aurisie bez żadnego kombinowania miałem 6 l diesla przy identycznych trasach.
  • 17
@Norskee: auto nowe, dziś wybiło 7 tys. km. Jakaś baba przede mną jeździła i miała spalanie 6,7 l ;) Pytam się z ciekawości na przyszłość, bo właśnie też myślałem by coś takiego nowego kupić i te spalanie wcale do mnie nie przemawia.
@R__R: w sumie to trochę zależy o jakiej jeździe po mieście ty piszesz, bo jeżeli płynna jazda to to spalanie wydaje się trochę duże, jak w korkach to raczej normalne spalanie

no i może zwyczajnie za bardzo dajesz mu w #!$%@?? xD
@patrick_baitman: Jazda przez ścisłe centrum. Czyli turlanie się, dohamowania oraz krótkie odcinki gdzie przejadę się po 60km/h do świateł. Na identycznej drodze Auris I gen ma średnie spalanie 6l/100 diesla ;) Właśnie poczytałem, że na takich krótkich odcinkach to koszmar spalania 10l ludzie mają... niewiele takich opinii ale jak widać, ten silnik tak ma.
@Iskaryota: normalnie. 3.0d od bmw na krótkich odcinkach w mieście jara te 10-12l. Ale jak się słucha, na wykopie, że małe benzyny w mieście to samo dobro i lepsze od klekotu, to potem właśnie jest się zdziwionym jak autor. Najlepiej gaz zamontować, albo przesiąść się na rower, bo po co auto odpalać na te 2km
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@R__R: każdy silnik tak będzie miał jak jest zimny i jeździsz te 2/3km od świateł do świateł a jak w dużym mieście to w ogóle spod świateł trzeba butowac do następnych bo nie zdążysz na zielonym. Taki urok życia w dużym mieście.
@Iskaryota: Panie, nie wiem. Mało kiedy sprawdzam spalanie, ale bez żadnego kombinowania nigdy mi się nie pojawiło spalanie wyższe niż 6,5 - 6,7 l. W trasie oczywiści sporo mniej. Tak wiem, popełniam najgorszy grzech jeżdżąc dieslem na krótkich odcinkach. Jednakże to ostatni wypust Aurisa na rynek Polski bez DPF.

@Tenczlowiektutaj: może nie jestem zdziwiony, ale sądziłem że będzie mniejsze spalanie. Ot równo 8l benzyny bym zaakceptował.
@R__R: normalne mireczku. Wskocz na jakąś obwodnicę/trasę, gdzie rozbujasz się do 6. biegu i będziesz mógł jechać 80-90, a powinieneś móc się zamknąć w 6 litrach. No i też nie wiemy czym normalnie jeździsz, bo jak czymś sporo mocniejszym, to będziesz naturalnie mocniej cisnąć gaz, żeby jechać tak jak zawsze.