Wpis z mikrobloga

Hej mirki, jakie są teraz widełki zarobków na programisty z 5 letnim stażem? 1 rok pracowałem w C#, 4 lata w Javie. Stack dość podstawowy: Java8, SVN, Spring, Hibernate, Jira, Jenkins. Na ile można liczyć?

#programista15k #praca #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Z0nk0 Linkedina załóż to będziesz dostawał codzienny spam z ofertami pracy z widełkami.
Aha i twój stack nie jest standardowy, jest przestarzaly. Java 8 nie ma już supportu, pisz 11, SVN dawno wygryzł GIT, Jenkins i Jira to nawet nie jest częścią stacku, to toole. GL HF.
  • Odpowiedz
@Z0nk0: 12-16k brutto na UoP, pod warunkiem, że coś faktycznie umiesz, a nie wyrabiałeś dupogodziny. Po 5 latach pracy możesz być dalej juniorem, a równie dobrze po 2 latach mieć wiedzę i skille seniora jak zrobisz tryhard.
  • Odpowiedz
@Z0nk0: 5 letnie doświadczenie to raczej max początkujący senior, na 10K brutto na UOP spokojnie możesz liczyć.
Więcej to musisz być dobry, jak jesteś rpzeciętny to 12K max co wynegocjujesz ale nie liczyłbym na to.
  • Odpowiedz
@Snaki: Tak bo każdy programista ma skill na seniora/architekta...
Większość robi swoje i potem fajrant, zero zgłębiania wiedzy, szkoleń, zero chęci.

Ja aktualnie w swoim dość dużym projekcie mam 3 seniorów w tym jeden jest seniorem bo jakimś cudem tak wynegocjował a gita obsłużyć nie potrafi cherrypick to nigdy nie słyszał.
Reszta to 12 programistów którzy byli napaleni na programowanie przez pierwsze 1-2 lata, teraz nic nie robią w kierunku
  • Odpowiedz
Większość robi swoje i potem fajrant, zero zgłębiania wiedzy, szkoleń, zero chęci.


@siemankooo: a potem jest problem przy zmianie pracy albo gdy firma w której pracowałeś się rozpadła, a Ty jesteś w czarnej dupie bo robiłeś ciągle w skansenie technologicznym. Sam niestety to przechodziłem, teraz pracuję w trzeciej już firmie, większość czasu przy skansenie, ale teraz np. zdarzyły się nowości i nauczyłem się podstaw GraphQL oraz pogrzebałem trochę w mikroserwisach.
  • Odpowiedz