Wpis z mikrobloga

@fervi: jakim ethereum, titan jest na matic. Maksymaliści btc to janusze kryptowalut, nic nie ogarniają.

A co ważniejsze to co ma sama sieć do tego że ktoś ładuje się w ponzi z milionami nawet nie ogarniając że po wypłacie środków trzeba jeszcze zrobić withdraw na sushiswap. Całe defi na discordzie ma z Cubana bekę bo zrobił tylko withdraw lp titan-matic z titana i myślał że to wystarczy, a ciągle siedział
  • Odpowiedz
@fervi: nie
nie jestem pewien co masz na myśli przez titan pool (titan-matic gdzie Cuban włożył $4M?), ale titan nie używa ethereum w ogóle.
To klon protokołu z BSC btw, tam odpowiednikiem titan jest steel
  • Odpowiedz
@cyborgkombat: Tak, teraz wiem :D Niestety podszywanie się pod inne projekty to zmora kryptowalut. Natomiast dalej twierdzę (i patrząc ogólnie myślę, że mam rację), że Etherowcy jednak uważają Matica za dzieło wspomagające ETH niż coś zupełnie innego.
  • Odpowiedz
@fervi: ja to nie rozumiem ludzi, którzy ładują grubą kasę w takie niesprawdzone projekty.

Przecież tam od początku jest komunikat na startowej stronie, że projekt jest w fazie alpha i nie był jeszcze audytowany.
  • Odpowiedz
@kot_w_krawacie: Audyt nie pomógłby, bo twórca projektu sprzedał (jak rozumiem) tokeny. Po prostu tworząc kryptowalutę Ethereum zapoczatkowało coś co nazywa się premine w sumie (chociaż bardziej generowanie z powietrza). Po prostu na start bierzesz sobie 80% waluty, czy 30% czy ile chcesz i trzymasz kciuki, że wystartuje projekt. A potem możesz sprzedawać i żyć w luksusach.
  • Odpowiedz
@fervi: osobiście wierzę, że to nie był rug pull tylko exploit na mintowanie nieskończonej ilości tokenów.

Natomiast co do premine, to oczywiście takich projektów należy unikać jak ognia gdzie twórcy sobie zostawiają lwią część bo wcześniej czy później jest lipa xD
  • Odpowiedz
@kot_w_krawacie: Tylko wiele projektów ma premine albo podobny mechanizm. Ethereum ma ponad 70 mln wygenerowanych + ETH Foundation było jednym z górników ETH. Nano 100%. I tak się żyje :D
  • Odpowiedz